title
title
title
title
title
title
מהנעשה בגיל עוז - פרידה מדרורה הלוי מורת תנ"ך

29.06.2016

דרורה, מורה שלנו יקרה,

לא רבים הם התלמידים שזוכים למורה כל כך טובה כמוך, דרורה. עם זאת אנחנו, קהל תלמידיך, עם-רב ומגוון של חברי קיבוץ, ברמות ידע שונות וגילים מכל הקשת הבוגרת – כולנו יודעים להעריך את אשר את מעניקה לנו. איש בדרכו.

יש בך אהבה בוערת – תשוקה ממש - לתחום שאת עוסקת בו. אך אהבה זו אינה מעוורת את עיניך אלא להיפך: את פתוחה לכל גווני העיסוק בתחום: החל מהפשט והמדרשים, היסטוריה של העולם הקדום ותרבותו, מחקר המקרא, ניתוח מילולי ספרותי ועוד כהנה וכהנה. מעל הכל – סיפורי התנ"ך חוזרים להיות סיפורי חיים אודות אנשים חיים, בשר ודם, בעת ובעונה אחת עם המסרים והמופת החינוכי שכותבי הספר הועידו לו.

את מצליחה להעביר לנו נגיעות מכל תחומי הידע העמוקים, שבהישג ידך כשהם מלווים בסקרנות, הפתיחות והעניין שמאפיינים אותך, מהרגע שאת מתחילה שיעור. ההצלחה הזו אינה מקרית – היא נובעת מהיכולת שלך להדביק אותנו בהתלהבות שבה את קוראת בתנ"ך. השליטה שלך בחומר ובמחקר מחד והרצון שלך להפוך אותנו לשותפים/אוהבים כמוך מאידך, היא תחושה שעוברת בי בכל שיעור מחדש.

ביחד עם זאת, את קשובה אלינו ומתעניינת בכל אחד ואחד בסבלנות אין קץ ובהתחשבות שמעבר למצופה. מידי פעם אינך בוחלת בהומור ואף מזמינה בדיחה מפי יודעי ח"ן שבכיתה!

אשרינו שזכינו

אנחנו לא אומרים שלום – רק להתראות!!


איציק זיתוני - קיבוץ נוה אור

כיתת לימוד תנ"ך, "גיל-עוז", תשע"ו


צילמה: ברכה יואל - שדה-נחום

גלריית תמונות