title
title
title
title
title
title
ניגון המעיינות - "אולי עוד קיץ"

אולי עוד קיץ

חלב ודבש מילים:שמרית אור לחן:קובי אושרת 1980


היום עולה והיום בא,
זמן קצר, המלאכה רבה,
בקושי אפשר לנשום,
בקושי אפשר לחלום.

כרכבות חולפות ביעף
מתראים אנו בחטף
עוצרים ושותים קפה,
זוכרים שהיום יפה.

ודאי ישנו מקום בו
הכל קורה לאט,
הזמן עומד מלכת
אולי זה פה על יד.

אולי עוד קיץ
אנחנו ניפגש
כולנו נתרגש -
זה נפלא.
אולי עוד קיץ
נמחה את הדמעה
ואם תגיע השעה
ונבקש -
אולי עוד קיץ ניפגש.

היום עולה והחום בא,
רוח קם לו מן המדבר.
בקושי אפשר לנשום,
בקושי אפשר לחלום.

כמסלולי הכוכבים,
לפעמים אנו מצטלבים
נותנים רגע יד ביד,
יכול להיות נחמד.

רק שרוחות המערב
יביאו סוף לשרב
ולליבנו - הקלה
ותקווה גדולה.

אולי עוד קיץ...

לצפייה בביצוע להקת חלב ודבש לחצו כאן

חלב ודבשהייתהלהקתפופישראליתשפעלה בעיקר בשנים1984-1979.

הלהקה נוסדה ערבפסטיבל הזמר והפזמוןשל,1979 לצורך ביצוע השיר "הללויה" שלשמרית אורוקובי אשרת. חברי ההרכב היוראובן גבירץ,שמוליק בילו,יהודה תמירוגלי עטרי. במקור נכתב "הללויה" עבור להקה אחרת, הכל עובר חביבי, אבל סולנית "הכל עובר חביבי"שלומית אהרוןויתרה על השיר. אחרי שנשארו ללא הרכב מתאים לביצוע השיר בפסטיבל, המפיקשלמה צח, ויוצרי השיר אור ואשרת החליטו להקים להקה חדשה במיוחד למטרה זו. בסופו של דבר השיר זכה בתחרות וייצג את ישראל בתחרות האירוויזיוןשנערכה באותה השנה בירושלים, שם גרף את המקום הראשון.

השיר "הללויה" השתתף, כאמור בתחרות האירוויזיוןשנערכה באותה שנה בישראל, זכה במקום הראשון לאחר הצבעה מורטת עצבים והפך להצלחה בינלאומית. בישראל הוא הוכתר כשיר השנה במצעד הפזמונים השנתישלקול ישראלושלגלי צה"ל. באותה שנה הודיעו בקול ישראלכי "הללויה" יהפוך להמנון הלאומי "החדש" ויחליף את "התקווה" שלנפתלי הרץ אימבר. מאוחר יותר התברר כי מדובר במתיחתאחד באפריל.

בעקבות ההצלחה, המשיכו חברי ההרכב בקריירה מוזיקלית עשירה. אלבומם הראשון כלל להיטים כמו "יחד", שהיה שיר השירותרום, "גלגל ענק" ("עוד שנה ועוד שנה...") ו"שיר לשירים". הלהקה זכתה בתארים "להקת השנה" ו"שיר השנה" (על "גלגל ענק") במצעד הפזמונים השנתי שלקול ישראלב-1980. באותה שנה עזבה עטרי את הלהקה בעקבות סכסוך כספי עם שלמה צח והוחלפה על ידילאה לופטין.

ב-1981שבה הלהקה עם לופטין לתחרותהקדם אירוויזיוןעם השיר "סרנדה", אך הפסידה את המקום הראשון להכל עובר חביבי. באותה שנה יצא הלהיט "אולי עוד קיץ" ושירים נוספים כמו "מסע ארוך" (שחודש לימים על ידיאסף אמדורסקי), "דון ז'ואן" ו"מיס אמריקה". ב-1982הגישה הלהקה שיריםבתוכנית הטלוויזיה "זהו זה!", שיצאו גם בתקליט. לאחר מכן לא הצליחה "חלב ודבש" להגיע לאותם שיאים. בשנת1983פרשה לופטין מההרכב, שחדל להתקיים כעבור שנה. בשנת1989שבה בפעם האחרונה אל תחרות הקדם אירוויזיון, עם השיר "אני מאמין". בשנת2001התאחדה הלהקה באופן חד פעמי בערב לכבוד הפזמונאיתשמרית אור, שהייתה אחראית למרבית להיטיהם. בעקבות זאת חזרה הלהקה לפעילות מינורית שלא כללה שירים חדשים.