title
title
title
title
title
title
סיפורי מקום - מצטיינת ללא הפסקה

מצטיינת ללא הפסקה


ניוון השרירים מעולם לא עצר את רב"ט יובל שטרית: היא הנחתה את טקס סיום הלימודים בתיכון, התנדבה לצה"ל וכעת — נבחרה למצטיינת נשיא

ישראל מושקוביץ•08.05.16


לפני כשנתיים זכתה רב־טוראי יובל שטרית (21) לתשואות רמות, כשהנחתה את טקס הסיום בתיכון ויצו נהלל שבו למדה, כשהיא ישובה בכיסא גלגלים בשל ניוון השרירים שממנו היא סובלת. ביום העצמאות הקרוב תרשום שטרית הישג מכובד נוסף, כשתהיה אחת מתוך 120 חיילי צה"ל שיקבלו אות הצטיינות מנשיא המדינה.

רב"ט שטרית, מהיישוב תמרת שבעמק יזרעאל, לא נתנה מעולם למחלת ניוון השרירים לעצור אותה. לפני כשנתיים, אף שהיא נכה בשיעור 100%, היא התנדבה לשירות מלא בצה"ל ושובצה לשרת באחת הטייסות בבסיס חיל האוויר ברמת־דוד.

"אני אשת הקשר של הטייסים עם הטייסת, ומרגישה שאני מבצעת שירות משמעותי מאוד", סיפרה. "לפני כחודשיים קרא לי סגן מפקד הטייסת והודיע לי שנבחרתי לחיילת מצטיינת נשיא. זו הייתה הפתעה עבורי. אני מאוד פרפקציוניסטית, אבל בחיים לא האמנתי שאקבל מצטיינת נשיא. התחושה שלי היא שהשמיים הם הגבול".

אייל בצר, ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אמר אמש: "אני מברך את המצטיינים שלנו ומעריך את תרומתו של כל אחד מהם בתחום שבו הוא עוסק".