title
title
title
title
title
title
משתפים - מי הילדה הזו שבתמונה?


מה הקשר בין הצנחן מהתמונה המפורסמת של הצנחן הבוכה בכותל לילדה שבתמונה? הילדה בתמונה היא הבת שלי .

כל אב יעיד כמה מדהימה וטובת לב היא בתו . אך כל מי שמכיר את הילדה המקסימה הזו יודע עד כמה טובת לב היא ועד כמה מוכשרת ומדהימה .

הסיפור מתחיל לפני למעלה מ 13 שנים . אותו בוקר שבו בישרה לי אשתי שהיא בהריון . שמחנו שמחה גדולה כמו כל זוג נורמלי . חיבקנו את בנינו התינוק וסיפרנו לו שיהיה לו אח או אחות . הימים עברו וגם החודשים , כאשר אני מלווה את אשתי לכל בדיקה ומעקב הריון . נתבשרנו שאנו מצפים לבת . ההתרגשות לראות באולטרסאונד את התינוקת שלנו בפעם הראשונה . הרגשנו שיש לנו הכל בחיים . כל הבדיקות תקינות אנחנו בדרך הנכונה . חודש ועוד חודש חולפים להם ואנחנו זוג צעיר מתרגשים ומצפים בכיליון עיניים לבואה של הנסיכה .
עד לאותו יום שלא אשכח לעולם. אשתי לקראת סוף חודש שביעי ואנו נוסעים למרפאה לצורך בדיקת אולטרסאונד שגרתית . ברכב מתנגנת מוזיקה קצבית , מצב הרוח מרומם . מדי פעם בכל עצירה אנו מחלפים נשיקות . נכנסנו לרופא הקבוע והוא החל בבדיקת אולטרסאונד . משהו במבט שלו , בשפת הגוף שלו העיד על כך שיש בעיה . הרופא מביט בנו ואומר: " יש בעיה .. לא אמרו לכם? " אני שאל בתדהמה: " מה לא אמרו לנו ?" ומוסיף " אתה הרופא היחידי שלנו " . הרופא מוסיף: " התינוקת לא מתפתחת " תבואו בעוד יומיים לבדיקות נוספות ( היות ויש לנו ניסיון קודם עם ההיריון הראשון . אנו יודעים שבשלב זה של ההיריון המרווח בין ביקורת לביקורת גדול .) הרופא חוזר: "יש בעיה לא אמרו לכם "!


הכל מתרסק בבת אחת . אנו עוזבים את הרופא . אשתי לא מפסיקה לבכות . אני מרגיש כאינו משהו תופס לי את הלב וקורע אותו לגזרים. נכנסים לרכב נוסעים בחזרה לבית . אני אוחז בידה של אשתי לאורך כל הנסיעה והיא לא מפסיקה לבכות . עכשיו אני לא צריך לחשוב על עצמי . אני צריך לעזור לאשתי ולהתנהל בקור רוח . נכנסים לבית מוודאים שאף אחד לא רואה . אהבת חיי לא מפסיקה לבכות ... מסתגרים בחדר ואני אומר "יש לך אותי אני אמצא פתרון" . פתאום אני נזכר שלפני כ 7 שנים אילפתי כלבה לגניקולוג ידוע . אני מתחיל לחפש את מספר הטלפון שלו . כל הזמן אני מנסה להרגיע את אשתי לא הצלחה . לאחר חיפוש ממושך אני מאתר את מספר הנייד שלו . שמו ד"ר יצחק יפעת .

מתקשר-
אני : ד"ר יפעת?
ד"ר יפעת : "כן".
אני : "סליחה על השעה המאוחרת . מדבר אמנון בן יצחק אילפתי את הכלבה שלכם לפני שנים . אתה זוכר אותי ?
"
ד"ר יפעת : עונה בהתלהבות " בטח אמנון היקר מה שלומך . רק אתמול בערב ישבנו המשפחה ודיברנו על הפלאים שעשית בכלבתנו ואיזה אדם מדהים אתה" .
אני : "אני צריך את עזרתך.
ד"ר יפעת : "דבר".
אני מספר לו מה אמר הרופא ואומר שאשלם כל מחיר כדי לקבל את חוות דעתו. ד"ר יפעת אומר "או קיי נקבע לשבת הקרובה אצלי בקליניקה בבית . בשעה 12:00 כדי שנוכל גם לישון עד מאוחר . ותשכח מלשלם איש יקר". אני : פולט : "מי ישן בכלל עד שבת" ומסביר עד כמה מודאגים אנחנו .

ד"ר יפעת : "אם כך , תגיעו עוד היום בשעה 24:00 למרפאה ברחובות . לאחר שאסיים משמרת בבית חולים ליולדות מעייני ישועה בבני ברק . אפתח את המרפאה ונעשה אולטרסאונד . תהיו רגועים".
עולים לרכב ...הנסיעה לרחובות מתל אביב נראה כאילו נמשכת לנצח. משום מה כל הרמזורים אדומים . ברכב דממה , שומעים רק את צליל המגע בין הצמיגים והכביש . בסופו של דבר מגעים לרחובות חצי שעה לפני הזמן. ד"ר יפעת מקבל אותנו בחיוך והמון המון אהבה.
לאחר שביצע את בדיקה . הוא אומר: " הכל בסדר תהיה לכם ילדה בריאה . מה שקורה זה שהיא לא מקבלת מספיק מזון . לכן יש להיות במצב שכיבה כמה שיותר . זה ישפר את זרימת המזון תהיו רגועים הכל יהיה בסדר" . אני שולף פנקס המחאות ושאל כמה לרשום . ד"ר יפעת מחבק אותי ואומר "מיליון שקל ..." מסרב לקחת ממני אגורה .
אנו חוזרים אשתי מפסיקה לבכות , אבן ירדה לנו מהלב . אהבת חיי עוברת למשטר שכיבה והבדיקות הבאות תקינות .


אך הסיפור שלנו לא נגמר כאן. הרגע לו חיכינו הגיע . ביום שלישי בשתיים לפנות בוקר . מעירה אותי אשתי ואמרת" צריך ללכת יש לי צירים ". אני בשלווה שאל " כל כמה זמן ? " כל חמש דקות" היא עונה . במהירות הבזק אני לבוש ואנחנו ברכב . ישר לחדר לידה , כמעט וילדה ברכב .
אנו בחדר לידה . למיילדת קוראים רותי וזה גם יום הולדתה שלה . התינוקת יוצאת לאוויר העולם , אני לא שומעה בכי ... מיד החדר התמלא בצוות רפואי . הם לקחים את התינוקת לשולחן צדדי ולאחר מספר שניות אני שומע בכי וקולות התפעלות . המיילדת מגישה לי את הילדה שלי ואומרת " בטח עשיתם מעשה טוב ... קיבלתם את החיים של התינוקת הזו במתנה . היא נולדה עם חבל הטבור כרוך באופן מלא סביב הצוואר ... נדיר שנשארים בחיים במקרה כזה" . התינוקת המדוברת היא הילדה שתמונה . קוראים לה מישל . ואם תשאלו אז מה מקשר לצנחן הבוכה בכותל ? ד"ר יפעת יצחק הוא הצנחן מהתמונה המפורסמת אשר זכתה לכינוי הצנחן הבוכה בכותל. אני רוצה להודות לד"ר יפעת יצחק על כל מה שעשה עבורנו . ואם אתם מכירים או מוכנים לשתף עד שהתמונה והסיפור יגיע אליו . אודה לכם מאוד .

אמנון בן-יצחק

שלחה למערכת – איריס וורמלי

רשפים