title
title
title
title
title
title
משתפים - סיור צילום בג'סר א-זרקא

סיור צילום בגִ'סְּר אֶ-זַּרְקָא


הצטרפתי לאחרונה לקבוצת "מצלמים יחד למען עתיד משותף" במסגרת עמותת "צועדים יחד לעתיד משותף". זו קבוצת צלמים מעורבת של יהודים וערבים הנפגשת פעם בחודש, כל פעם במגזר אחר שמארח. במפגשים אלה מתנסים בצילום, כל אחד על פי רמת הידע שלו, ותוך כדי כך מתקרבים, מכירים, מחממים לבבות ומקווים כך להשלים ואולי להרחיב את הפעילות בעולם האמיתי...

בפעם הזו הוזמנו לגִ'סְּר אֶ-זַּרְקָא. התארחנו באולם הפיס של הכפר. אבסתאם אחמד מחברי הקבוצה הכינה לנו מאכלים טעימים אופייניים למטבח הערבי ולאחר מכן הצלם ג'מל כיוואן העשיר אותנו בהרצאה על צילומיו המרהיבים.

מעל גבעה מוריקה שהשקיפה על נחל תנינים, חבר מועצת הכפר הרצה והסביר לנו על הכפר ותושביו. לאחר מכן פנינו לרצועת החוף הטבעית, בה אנשי הכפר מתפעלים נמל דייגים קטן ופשוט. המראות המקוריים כאילו נלקחו מארץ אחרת, מראות יפים מאוד לצילום.

לפתע הפתיעה אותנו חבורה גדולה של רוכבי סוסים! הם רכבו על קו המים ובתוכם ואף הסתדרו בשורה שנוכל לצלמם!

לאחר מכן, סיירנו בסמטאות הכפר עצמו. מראות העוני והפשטות צצו בכל פינה. נשים בתלבושת אופיינית, גברים מסבירי פנים היושבים בבתי קפה שותים ומעשנים, בתים צנועים וצבעוניים עם שמיכות וכביסה צבעונית שתלויה ביניהם והכי חמודים, כל מיני ילדים חייכנים שלשמחתנו היו להוטים להצטלם!

הייתה לי חוויה מיוחדת במינה שאליה לא הייתי יכולה להגיע בכוחות עצמי. מצפה אני כבר למפגש הבא כאשר דרך הפייסבוק כבר מתחילים להירקם חברויות חדשות עם אנשים מיוחדים, איכותיים עם כוונות מאוד טובות בלב למען דו קיום של שלום ואחווה בין שני העמים.

צפו בסרטון שהכנתי המסכם את הסיור החוויתי


ברכה יואל

שדה נחום

גלריית תמונות