title
title
title
title
title
title
מהנעשה בגיל-עוז - סיכום שיעורי צילום באסי ובסחנה

ושוב שיעורי חוץ כיתה

עם המורה לצילום אתי חן ברייר

17.2 - נפגשנו בניר דוד, פנינו אל הסטודיו החדש של אתי, ממקום מוזנח הפך המקלט העילי לסטודיו מטופח. מקום שכיף להיות בו ולהיפגש בו. מסביב צילומים ממקומות שונים וחפצים שהם מזכרות של אתי מתקופות שונות, מקום מאוד אישי ובמקביל מאוד מזמין. הייתה לנו הזכות לחנוך את המקום.

משם הדרך לאסי קצרה מאוד, צילמנו הרבה , השתדלנו לתפוס את האור כפי שהוא נופל על הצמחייה, המים הגשרים ועוד.

בקרנו בביתה של הציירת הדסה רון, אישה מעניינת, שהאמנות מאפשרת לה ביטוי לנבכי הנפש. למרות מחלתה וראייתה שנחלשה מאוד, היא ממשיכה לצייר כהגדרתה: "ישר מהרגש" ללא סינון. ביתה עמוס ביצירות, אנחנו ראינו רק חלק מהן, כדי לראות את כולן יש לשריין לפחות יומיים שלמים.

המשכנו לגן העדן של יגאל, עוד פינה לצד האסי, המקום מרובה בחפצים מעניינים, הערב החל לרדת, חזרנו לסטודיו של אתי ולצד כיבוד שהבאנו, אתי סיכמה את השיעור.

24.2 - נסענו לסחנה, למי שלא מכיר, הסחנה בעונה זו מרוקן מחלק משמעותי מהמים, בעונה זו אנשים בודדים מגיעים לרחוץ ולשחות במים.

אתי הובילה אותנו אל המפל הקטן והטבעי, קבלנו תרגילים: לצלם במהירות 1000 והתאמת הצמצם, כך שתראה כל טיפה וטיפה ובמהירות 15\1 והתאמת הצמצם, כך שיראה ה"וויש"(המריחה) של המים השוצפים במפל, תוך כדי התאמה לכול סוגי המצלמות. לדוגמא: במהירות 15\1 המצלמה שלי מראה תמונה כמעט לבנה, כך שנדרשתי לצלם במהירות שהמצלמה שלי מאפשרת. א"כ צילמנו נושאים חופשיים ומה שבא לנו לכל אחד ואחת. אני אוהבת לצלם אבנים, ויש שם הרבה סלעים שהמים יצרו בהם צורות מעניינות.

בסוף כמו תמיד, אתי מסכמת את הטיול והפעם הקינוח היה מעשה ידי לרגל יום הולדתי.

את כל השיעורים שמחוץ לכיתה אנחנו מתחילים בשעה 13.30 או 14.00 כדי לתפוס את האור במיטבו.

תודה לאתי על השיעורים המעניינים, על הזמן שהיא מפנה לנו (תמיד יותר מהשיעור הרשמי), על ההשקעה בנו בימים טרופים אלו שעוברים עליה.

נאחל לה כולנו שימצא המלאך אשר יתרום לה כליה.

אילנה רינות

נוה-אור

גלריית תמונות