title
title
title
title
title
title
מהנעשה בגיל עוז - ביקור ועדת פרס החינוך הארצי בעמק והצגת מיזם נש"ר

"ועדת פרס חינוך ארצי ביקרה השבוע ביום שלישי בעמק וחוותה את "עמק חינוך" במיטבו. גם אנחנו שמכירים ויודעים ושותפים לעשייה התרגשנו מהדברים שנאמרו על ידי המחנכים, המנהלים, הילדים שלנו, השותפים. התרגשנו מקטע הנגינה של קבוצת הקצב, משחר שקיבלה היום את תעודת הבגרות המצוינת שלה, מהמטעמים שהכינה מגמת הקונדיטוריה של בית ספר גלעד ומדברי הסיכום של אורנה שמחון מנהלת מחוז צפון במשרד החינוך שהביעו כל כך הרבה הערכה ואהבה למקום ולעשייה".


כך נכתב בדף הפייסבוק של המועצה ואנו מצידנו, יחד עם שרי מנהלת בית ספר דקלים, תלמיד מקבוצת התנועה ה"חבר" כהגדרתו של אמוץ פרנק מכפר-רופין, חנה אורן אף היא מכפר-רופין ועבדכם הנאמן הצגנו לחברי הועדה המכובדים את מיזם נש"ר בשותפות עם חברי הבית.


החוויה העמוקה שנוצרת בין הילדים ובין ותיקי העמק החברים במיזם ניכרה מכל דובר ודוברת.

מפגש בין-דורי מעצים ומיוחד שכל הצופה בו מתרגש ונהנה.

ולהלן מעט מהדברים שאמרו ילדי קבוצת התנועה לאחר המפגש האחרון עם "חבריהם" מגיל עוז:תמר ב. – לפעמים הוותיקים נותנים לנו מתנות קטנות כמו שוקולד וצעצועים קטנים אך המתנה האמיתית שלנו היא להיות איתם.

סופי – אני מרגיש אחריות בשיעורים עם הוותיקים כי את המשחקים שצמרת משחקת אתנו יכולנו לשחק בקצב מהיר יותר אבל בשביל הוותיקים אנחנו מאטים את הקצב שיתאים להם.

יותם – אני גם מרגיש אחריות כי אנחנו עוזרים להם לקום או להתיישב.

אליה – בשיעור האחרון שיחקנו עם כדורים וכל פעם שהכדור נפל אנחנו הבאנו להם אותו, הם לא היות צריכים לבקש בכלל, ישר הבאנו להם כדי לעזור להם.

אושן – הוותיקה שלי היא הכי מבוגרת בקבוצה, צריך להתייחס אליה בכבוד. צמרת מבקשת לפעמים לעשות תרגילים קשים והוותיקה שלי אומרת שקשה לה אז אני עוזרת לה ומבקשת מצמרת להקל עליה.

שני – המתנות שהוותיקים נותנים לנו בכלל לא חשובות, מה שחשוב לי זה להיות איתם.

אנו שמחים לקחת חלק במיזם יקר זה וחושבים כל העת יחד עם שותפינו- חגית וצמרת, מורות השירה והתנועה, מחנכות הילדים מדקלים ומשק"ד- גלי ורוויטל, וכמובן צילי פרי, רכזת המיזם ורוחמה הניג מנהלת האולפן למוסיקה ומחול.

לא נשכח ודאי את פיטר פרידמן המלווה את מפגשי השירה בנגינתנו ומשרה אוירה נעימה ומלטפת.


חברי ועדת הפרס הקשיבו בקשב רב והביעו את שמחתם ואף את התרגשותם מהמיזם וכולנו תקווה שאכן הפרס יגיע לעמק שלנו.


מה שבטוח וודאי הוא שאנו ננסה להעמיק את הקשר הבין-דורי המיוחד הזה גם הלאה.

לצפייה באלבום התמונות מביקור הועדה לחצו כאן


גדי ליאון

רכז מיזם נש"ר

בית גיל עוז