title
title
title
title
title
title
מהנעשה בגיל עוז גליון 265

"נפלה עלינו מתנה " המשך הסיפור...לפני כשלושה שבועות פרסמנו כאן אודות המתנה שנפלה עלינו בדמותה של אילנה, בת דודתו של גדעון ישראלי מעין-הנצי"ב, אשר הגיעה מארצות הברית לארץ לביקור של כחודשיים.

הבוקר פגשנו שוב את אילנה וכך סיפרה:

באתי במטרה ליצור הזדמנות למפגשים ושיחות באנגלית, המטרה הזו כבר שלושה שבועות מושגת, מעל ומעבר למה שרציתי. אנשים מגיעים ממש בשקיקה וברצון עז לבוא ולשוחח באנגלית. הם מספרים לי כמה הם שמחים שיש לנו את ההזדמנות לשוחח בשפה האנגלית, אני מרגישה שהם באים בחדווה ובשמחה וזה מה שמשמח גם אותי.

הלבביות והשמחה שורה כאן בבית גיל-עוז, לא הכרתי מסגרות שכאלה ואני כה שמחה לגלות מקום נהדר כמו מה שאני רואה חווה ומרגישה כאן מזה זמן, והלוואי שיהיו עוד מקומות שכאלה"...

אילנה מספרת עוד כי נושאי השיחה שעלו עד כה במפגשים היו מרתקים ואף מרגשים, אך מעל לכל מורגש מאוד הצימאון לשיחה באנגלית, גם אם אוצר המילים לא גדול או ישנו קושי בהגייה נכונה, החברים והחברות מגיעים ומתאמצים. שוחחנו יחד על זכרונות מבית אמא ואבא, על ארצות המוצא השונות, איך עלינו ארצה, על התקופה הראשונה בארץ וההסתגלות לחיים בקיבוץ. הגענו לשוחח אף על נושא ההפרטה בקיבוצים ועל השתנות האידאולוגיה בקיבוץ המתחדש. למדתי רבות מהחברים על עצמם ועל הקיבוץ בכלל, דברים שלא ידעתי עד עכשיו.


עדיין לא מאוחר ניתן להצטרף לקבוצה, כל אחת ואחד מכם מזומן.

לפרטים אנא פנו ובעיקר בואו והצטרפו.

ענבר וייס-לשם גדי ליאון

עו"ס מומחה שיקומי

050-5210083 052-3839507