title
title
title
title
title
title
מהנעשה בגיל עוז גליון 260

הלב עולה לירושלים

ביום חמישי האחרון, ה' בטבת, 17 בדצמבר, יצאנו 41 מטיילים חמושים במעילים ומטריות מגיל עוז אל המסע המופלא של ד"ר בנימין הרצל לארץ ישראל במטרה לפגוש את ויליאם הקיסר.

פגשנו את המדריך עופר רגב במחלף אייל שעם עלייתו אל האוטובוס הכניס אותנו אט אט אל עולמו, הרוחני, הרגשי והאינטלקטואלי של חוזה המדינה.

הגשמים החלו לרדת ככל שהתקרבנו ליפו, עיר הנמל שאליה הגיע הרצל ומעד עם ירידתו אל אדמת א"י. הוא דידה ברגלו הפגועה אל מלון קטן וקסום בעיר וחיפש מרכבה שתוביל אותו אל ירושלים.

מזג האוויר היה חם, 31 מעלות והחיפוש של עוזריו אחרי מרכבה הניב פירות ואשתו של ..... הסכימה לחלוק עם הרצל את המרכבה שלה ואולי גם משהו נוסף?????


הרצל סייר במקווה ישראל ובמושבות ראשון לציון , רחובות ונס ציונה אולם מטרתו העיקרית הייתה להיפגש עם הקיסר.

כאשר שמע שהקיסר יגיע למקווה ישראל מיד התארגן לקראת המפגש ביומנו הוא מספר: "הקיסר הבחין בי עוד ממרחק. הוא התנער במקצת; הוביל את סוסו לעברי - ועצר מולי. צעדתי שני צעדים קדימה, וכשהתכופף לעבר צווארו של הסוס והושיט לי את ידו, צעדתי קרוב-קרוב לעבר סוסו, הושטתי את ידי כלפי מעלה ועמדתי לפניו בגילוי ראש. הוא צחק ועיניו האדנותיות ברקו אלי: "מה שלומך?",

"תודה, הוד מלכותו. אני תר את הארץ. איך עברה עליך נסיעתך עד עתה, הוד מלכותך?" הוא מצמץ בחוזקה בעיניו."חם מאוד. אבל לארץ יש עתיד."

מפגש זה הוליד את התמונה שבה הרצל ניפגש עם הקיסר והוא רוכן לעברו ולוחץ את ידו. מה שרבים לא יודעים שכאשר פיתחו את התמונה התגלה שהרצל כלל וכלל לא היה בתמונה ולכן נערך שיפוץ

ותיקון ואנו נותרנו עם התמונה.

הרצל שלא מתייאש שם פעמיו אל ירושלים באמצעות הרכבת שיצאה מיפו ב 10:00 ביום שישי והייתה אמורה להגיע בשעה 16:00 ממש לפני כניסת השבת. אבל רצה הגורל והרכבת התעכבה ויצאה ב- 11:00 מיפו והגיעה עם השבת ב 17:00 אל ירושלים והשבת כבר נכנסה והרצל נאלץ ללכת ברגל כשלוש שעות אל המלון ושהגיע עייף ורעב גילה להפתעתו שחדרו הושכר לאחר וכך בילה את השבת על שולחן הביליארד........ עד אשר..................הרצל לפני למעלה ממאה שנה ביקר בא"י פעם אחת ל 10 ימים. מטרתו הייתה לשכנע את הקיסר שא"י היא מקום טוב לשכן את היהודים. רק 50 שנה אחרי הביקור כמה מדינת ישראל – מדינה ליהודים.

עפר רגב בדרכו המופלא האיר את מסעו של הרצל בארץ ובכך הנציח את האדם הדגול,חולם החלומות שבזכות פועלו קמה מדינתו.

חבל שלא באתם היה נפלא לטייל עם טיפות הגשם.


מוזמנים לכל הפחות לצפות בתמונות המצורפות ואם תחפצו לחצו כאן ותצפו בסרטון שנערך מתוכן.

זו הזדמנות טובה להודות לברכה יואל על הצילום, העריכה והמשלוח.

ניפגש בטיול הבא ביום ד' שבט, 14.1.16 , עם גיל ברנר "בעקבות משמרות הכהונה בגליל".

מחכה לכם,


סופי עטרה שבח

רכזת הטיולים

גלריית תמונות