title
title
title
title
title
title
הנהגת הבריאות גליון 257

גם השבוע, אביא לידיעתכם "סודות" ממרכז הנהגת הבריאות של אורי מאיר צ'יזיק אליו הצטרפתי, מתוך כוונתנו בגיל עוז, לפעול בתחום. במרכז מכשירים אנשים טובים מכל רחבי הארץ להנהגת אורח חיים בריא בקהילה, במשפחה ובחייהם של מטופלים מכל אוכלוסייה וגיל.

אם עוסקים בהתנהגות בריאותית וצריכה נבונה, שמן הזית הוא אחד היסודות.

הזית הוא תוצרת מקומית משובחת המועילה רבות במגוון תחומי החיים. יצאנו עם אורי מאיר צ'יזיק לבית הבד "ריש לקיש" בציפורי ולמדנו שיעור מרתק מבית בד משפחתי, איכותי ביותר, המפיק שמן אורגני מעצים הגדלים בע"ל בני מאות שנים בגליל.


למה שמן זית ?!

שמן זית, נחשב לאחד השמנים הבריאים ביותר שיש.הוא מורכב ברובו מחומצת שומן חד בלתי רוויה, עשיר בנוגדי חמצון רבים, בעיקר ויטמין E, נוגד חמצון חזק ששומר על בריאות התאים השונים בגוף ומונע פגיעה של תהליכי חמצון. הכבישה הקרה מאפשרת לשמור על נוגדי החמצון שבשמן הזית.

מחקרים ארוכי טווח מוצאים כי שמן זית מפחית את הסיכון למחלות לב ואת שיעור התמותה ממחלות לב בקרב אנשים בעלי סיכון, מפחית לחץ דם, רמות סוכר וכולסטרול בדם.

יתרונו של שמן הזית

להבדיל מהרבה שמנים אחרים, שמן הזית מופק מהפרי בעוד את האחרים מפיקים מהגרעין. לצורך הפקת שמן מגרעין משתמשים בשיטות של זיקוק או חימום בטמפרטורה גבוהה ובעזרת כימיקלים בעוד את שמן הזית ניתן להפיק בפשטות בכבישה קרה המאפשרת לשמר את ההרכב התזונתי של השמן.

איך שומרים על שמן זית

אור: השמן מתקלקל עם החשיפה לאור, יש לשמרו בבקבוק כהה או בפח, ועדיף לשמור בתוך הארון .

פלסטיק: שמן הזית הוא אקטיבי והפלסטיק מתפרק לתוכו. לא לאחסן בבקבוקי פלסטיק!

חום: שמן זית איכות, אבל איכותי בלבד, עומד בחום הנדרש לטיגון. אך יש להימנע מלהשאירו חשוף לחום השמש המתמשך, אחסנו בארון והסתירו מקרני השמש המפציעות מהחלון.

אויר: שמן זית סגור איכותי טוב לשנתיים, מרגע פתיחת המיכל/בקבוק הוא שומר על איכותו בין חודש ל-3 חודשים תלוי באיכותו. קנו שמן זית באריזות קטנות וצרכו אותו בחוכמה.

שמן הזית הינו מוצר המזון המזויף ביותר, כ-80% ממה שמסתובב בעולם לא מתאים למה שכתוב על התווית שלו.

ישראל היא אחת המדינות היחידות בעולם בה לא מחייבים לסמן מה מקור השמן, אפשר ליבא שמן נחות בספרד, לבקבק בארץ ולכתוב "שמן גלילי" והקונה מאושר.

גם בתחום זה נאבקים בטייקונים לאישור תקינה.

אז כן, מותר לטגן בשמן זית, הוא מועיל ביותר לבריאותנו אך בתנאי שהוא אכן איכותי. חשוב לקנות שמן זית ממקור מוכר, ארוז נכון ובכמות המתאימה ל-3 חודשים ולא יותר. בבדיקת איכות שהתבצעה לשמן הזית "אסי" מבית הבד באזורנו, הוא נמצא איכותי ואתם מוזמנים ליהנות מהשימוש בו.

להשתמע בשבוע הבא

ורד רוס