title
title
title
title
title
title
משתפים גליון 256

סבא – סבאבא......(יואל ריפל)

זה לא כל כך פשוט להיות סבא לנכד, בימים טרופים ומטורפים אלה.

כל פעם שהנכד שלי בן ה-4 בא לבקר אותי ההורים שלו (בתי וחתני) נותנים לי הוראות מדויקות וחמורות איך לטפל בו ומנחיתים עלי ייסורים ואיסורים רבים.

כך למשל, אסור לי לתת לנכד שלי דברי מתיקה כגון סוכריות, שוקולד, חטיפים וכו', מפני שעל פי המחקרים והפרסומים שבתי וחתני קוראים באינטרנט,ושומעים מיועצים מדופלמים, דברי המתיקה הללו פוגעים בבריאותו של הילד.

על כן, כל אימת שאני לוקח את הנכד שלי למקומות בילוי, אני מקפיד להחזיק בכיס חבילת מפיות מנייר, כדי שיהיה לי במה לנגב לנכד המתוק שלי את הריר, שנוזל לו כל פעם שאנחנו עוברים ליד חנות ממתקים....רק לידע כללי- סבא שלי אכל כל הזמן פאפנש, שרבט,וריבת שושנים (dulceata de trandafir) ולמרות זאת הוא חי עד גיל 93 (!!)


הוראה נוספת שקבלתי מההורים של הנכד שלי היתה לתת לנכד אוכל אורגני.

בעיני, ההגדרה של מזון אורגני היא-שזהו מזון תפל, חסר טעם, המשווק על ידי יחצ"נים שהצליחו לשכנע את ההורים הפריירים, שזה מזון בריאות, ועל כן מוכנים ההורים לשלם מחירים מופקעים עבור אוכל "זבל" שלא עבר זיבול...רק לידע כללי-סבא שלי אכל כל הזמן סרמלה (sarmale), ממאליגה,פסוליה מעוכה (fasole batuta) וכל סוגי הבשרים שאף אחד מהם לא היו אורגנים ובכל זאת הוא חי עד גיל 93 (!!).

איסור נוסף המוטל עלי על ידי ההורים של נכדי הוא – לא לתת לנכד שלי משקאות מוגזים. לטענת בתי וחתני, משקאות מוגזים לא בריאים עבור הילד. זה מוזר : הסבא שלי שתה כל חייו, בכל ארוחה, שפריץ, שזה יין וסודה ובכל זאת הוא חי עד גיל 93 (!!).

חוץ מזה, לאחרונה, התפרסם מחקר סטטיסטי לפיו – מי ששתה משקאות מוגזים יותר

מ-90 שנה – חי הרבה זמן....


איסור אחר שההורים של נכדי הטילו עלי הוא - למנוע ממנו לצפות בתכניות טלוויזיה עם מסר לא חינוכי.

פעם, ניסיתי להעביר את הילד מהסלון, שם הוא צפה בתכנית "לא חינוכית" – לחדר השינה. הילד התנגד בכל כוחותיו לפינויו מהסלון, והמעמד הזה הזכיר לי את תמונות ההתנתקות בגוש קטיף. פתאום נזכרתי בסיסמא - יהודי (אני) לא מפנה יהודי (נכדי)!!

לעניות דעתי, המסרים הלא חינוכיים שבחלק מתכניות הטלוויזיה, מעניקים לנכד שלי כלים קונבנציונליים לשרוד בחיים. בלי המסרים הללו הוא יהיה חנון וחריג בהשוואה לשאר חבריו, שלא רק שצופים במסרים הלא חינוכיים הללו אלא גם מתנהגים על פיהם. למה שדווקא הנכד שלי יצא דופן? לטענת הסבתא שלי- הסבא שלי חי כל חייו על פי מסרים לא חינוכיים ובכל זאת הוא חי עד גיל 93 (!!).


לסיום, אגלה לכם סוד, בתקווה שהוא לא יגיע לאוזני בתי וחתני: כל פעם שהנכד שלי נמצא אצלי, הוא אוכל בתיאבון רב אוכל לא אורגני, מקנח בממתקים, שותה קולה, וצופה בתכניות טלוויזיה עם מסרים לא חינוכיים בתנאי שהוא לא יספר את זה לאף אחד...יתכן שבגלל זה הנכד שלי חושב שיש לו סבא סבאבא, בגלל זה הוא יתחשל וכל הסיכויים שהוא יאריך ימים.... כמו הסבא רבא של האמא שלו.