title
title
title
title
title
title
מהנעשה בגיל עוז גליון 250

אחרי החגים יתחדש הכל...בבית גיל עוז

חזרנו לפעול בימי השגרה המלאים ביצירה ובחברה תוססת ופעילה.

חמישה מחניכי מכינת העמ"ק ממחזור י' שהחלו השנה את לימודיהם במכינה בתל-תאומים הגיעו אלינו בשבוע שעבר ופתחו את יומם בהיכרות מקצועית עם עולמם של הוותיקים בהנחייתן של ענבר וייס-לשם ואניה סימליך העובדות-הסוציאליות של בית גיל עוז.


בנוסף לחברים חדשים אלו הצטרפו אלינו גם חמישה מתלמידי "כיתות נוה" ש"בגאון הירדן" כחלק מתכנית הכשרתם לחיים מלאים בחברה לאחר שיסיימו את חוק לימודם במערכת החינוך המיוחד.

לקראת שילובם בביתנו, יעל וירוב, מרפאה-בעיסוק ומרכזת המיזם מטעם כיתות נוה" הגיעה לספר לחברי הבית על הספקטרום האוטיסטי ועל התפיסה החינוכית והמקצועית לפיה פועלים בכיתו נוה. היה זה מפגש מרתק ומרגש כאחד לראות איך כל אחד מאיתנו יש בו "אחרות" וללמוד כיצד כל אחד ואחת יכולים ולמעשה צריכים לקבל את ה"אחרות" העצמית וכך יכולים לקבל "אחרות" של הזולת.

שילוב בין-דורי מרגש זה מחל כעת את צעדיו הראשונים בביתנו ואנו שמחים ומתרגשים בו.

השבוע ביום שני חזר מיזם נש"ר לפעול ונפגשנו בפעם הראשונה עם תלמידי כיתת רויטל מבית-ספר דקלים ותלמידיה של גלי מבית-הספר שק"ד למפגשי השירה. הדס שטורמן שהנחתה במקצועיות ובחן רב את המיזם בשנתיים האחרונות עברה לנהל את כל מקהלות ה"זמיר" בארץ ואנו מאחלים לה הצלחה בהמשך דרכה. אבישג הופנברג משלפים מחליפה את הדס ואנו מאחלים לה בהצלחה רבה להמשך הפעילות במיזם.


לאחר סבב היכרות קצר שנערך בין חברי הבית ובין הילדים הצעירים,שרנו מספר שירי בקשה ותקווה לשנה טובה ובעצם לכל משאלה שרק נעלה על דעתנו- "בשנה הבאה" של אהוד מנור, "אדון עולם" בלחנו של עוזי חיטמן ו"לו יהי" של נעמי שמר. שמנו לבנו לחריזה, למקצב ולתפילה העולה מכל השירים וסיימנו בבקשה כל שנבקש לו יהי, לכולנו בימים קשים אלו בהם החברה הישראלית כולה מצויה.

אנו ממתינים בקוצר רוח לחידוש מפגשי התנועה המשותפים בנש"ר בהנחייתה של צמרת פשחור, חברי בית גיל עוז החלו גם הם בהדרכתה של אהובה אוזן להתכונן לקראת פעילות ייחודית זו.

ממתינים בציפייה ובשמחה למפגשים הבאים.

גדי ליאון

מומחה שיקומי

גלריית תמונות