title
title
title
title
title
title
מהנעשה בגיל עוז - "אקולוגיה לקהילה מוגנת"

"אקולוגיה לקהילה מוגנת"

נתקלתם בציוד אלקטרוני מקולקל, בידכם מחשב מקולקל, מסך שלא עובד, יש לכם כתובת- אקומיוניטי – "אקולוגיה לקהילה מוגנת" מעסיקה אנשים עם צרכים מיוחדים בעבודה מכבדת ובת קיימא ואנו שואפים לספק יחסי עבודה קרובים ככל הניתן ליחסי עובד מעביד הוגנים. לשם המחשה: סך השכר ששולם עד היום לעובדים עם צרכים מיוחדים: 13,661,137 ₪ (מעודכן לחודש מרץ 2019) וסך פסולת אלקטרונית שנאספה עד כה:14,588,764 ק"ג (משנת 2009 עד לחודש מרץ 2019).

 

דני קוגן, אב לילד עם צרכים מיוחדים, יזם וייסד בשנת 2008 את העסק החברתי "אקולוגיה לקהילה מוגנת", במטרה לחולל שינוי תפיסה בחברה הישראלית לגבי מקומו של האחר בה. במפעל אקומיוניטי – "אקולוגיה לקהילה מוגנת" שבלב הגליל, מועסקים אנשים עם צרכים מיוחדים בפירוק, מיון ומחזור פסולת אלקטרונית, אנו שואפים לספק יחסי עבודה קרובים ככל הניתן ליחסי עובד מעביד והכשרה לעבודה מאתגרת ובעלת ערך שיקומי, אקולוגי וכלכלי. העובדים עם צרכים מיוחדים אשר מתאימים והמוכיחים יכולת ושיפור בביצוע, מקודמים למחלקת שימוש חוזר הכוללת מעבדה ומרכז הכשרה להרכבת "מחשבים חברתיים". 

אקומיוניטי – "אקולוגיה לקהילה מוגנת" פועל על פי מודל של עסק חברתי שאינו שואף למקסום רווחים אלא במטרה של השקעה חוזרת לטובת העובדים עם הצרכים המיוחדים והרחבת מעגל המועסקים מקרב אוכלוסייה זו. מושם דגש מיוחד להעמקת הקשר עם הקהילה הקרובה וייזום מירב נקודות מגע וחוויות משותפות עמה.


ומדוע אנו עוסקים בכך הפעם? ובכן, הצטברו בבית גיל עוז ציודים אלקטרוניים לאורך השנים שיצאו מכלל שימוש ולא היו ברי תיקון וחיפשנו להיכן למוסרם. בחיפוש אחר כתובת מתאימה מצאנו את הארגון הנפלא הזה והשבוע לאחר תיאום מראש הגיעו שניים מנציגיו עם משאית גדולה ושני דולבים ריקים שחיש מהר יצאו עמוסים.

 

 

על כך אמרו חז"ל: "זה נהנה וזה נהנה".

 

ממליץ גם לכם במידה ותחפשו להיכן לפנות ציוד שכזה.


להרחבת המידע אודות ארגון מיוחד זה קראו כאן


 

גדי ליאון

מומחה שיקומי