title
title
title
title
title
title
מהעת הזו גליון 244

סיפור האהבה של סא"ל שי מוסקוביץ


לפני 11 שנים הוזמנתי ע"י מפקד חיל האוויר אליעזר שקדי לשאת דברים בטקס חילופי מפקדים של יחידה בתל נוף. כשכולם מעורבבים זה בזה ומנהלים שיחות חולין סביב הברכה, ניגש אלי רב סרן צעיר ואמר לי "אני שי, חבר של ערן בנך". אמרתי, לערן אין חברים. הוא ילד אוטיסט עם פיגור קשה. "אין לך מושג כמה הוא חכם" אמר שי. ומה אתה עושה כאן שאלתי. "אני מהנדס ביחידה" ענה שי. מאלו שמפרקים ומרכיבים את ה- F-16 ועוד...תיכף תגיד לי שערן גם מבין באוירונאוטיקה אמרתי. "אני לומד מממנו המון. כל יום. אני בא לרוץ איתו כל שבוע יחד עם חברי מהיחידה.
בשנתיים שאחר כך, שי קודם לדרגת סא"ל וערן חלה במחלה נדירה. שי פקד את מיטתו כמעט כל שבוע. כמו אח. כמו בן משפחה. שבוע לאחר מותו של ערן בננו, בראשית פברואר 2007 סא"ל שי מוסקוביץ, בגיל 37, לקה בליבו וכמעט מת. לאחר כחצי שנה של שיקום, חזר לתפקידי פיקוד וניהול בכירים בחיל האוויר. אתמול הוא העביר פיקוד על יחידת ההנדסה עליה פיקד בשנתיים האחרונות.
גם במהלך הטקס הוא דיבר על ערן והדברים שלמד ממנו. אני מצטט חלק מהם -
"
בספר ויקרא, פרק י"ט ניתנה המצווה "ואהבת לרעך כמוך".
לא בכל יום ניתנת לנו ההזדמנות לבצע מעשה מיוחד, למען האחר והשונה, מעשה שילווה אותנו ולא נשכח לעולם ולי היתה זכות כזו.
באחד התפקידים היתה לי הזכות להיחשף למשפחה מדהימה- משפחת על"ה שנציגים ממנה נמצאים איתנו כאן היום, ולפעול במעט למען החלשים בחברה. לא אשכח לעולם את המפגשים עם ערן אלמוג ז"ל, את החיוך והאושר בריצה הראשונה ואת תחושת הסיפוק בכל פעם שהיתה לי הזכות לפעול במעון מוריה בגדרה ובעלה נגב נחלת ערן.
בהזדמנות זו מבקש להודות לאלוף במיל' דורון אלמוג, לדידי, לניצן ולנעמה על שאפשרתם לי להיות חלק מכם - אני קיבלתי הרבה יותר משנתתי ועל כך תודתי לכם, אוהב אתכם!"


אלמלא ערן בננו, הילד שמעולם לא קרא לי אבא ולא יצר קשר עין, ככל הנראה לא הייתי זוכה להכיר את שי וחבריו והכפר המופלא בנגב לא היה נבנה. ככל הנראה ששי מוסקוביץ צדק. לערן בננו הייתה חוכמה. חוכמת הלב, אותה הוא מפיץ בכל קצווי תבל בדרכו המיוחדת.


דורון אלמוג

פייסבוק


אהבה שאינה תלויה בדבר

זו אהבת חינם שכה דרושה לנו כעת

:וכפי שביטא זאת בנימין הולצמן בפסקה הבאה
שבת שלום

גדי ליאון

העורך

שלפים

גלריית תמונות