title
title
title
title
title
title
סיפורי מקום - "ויהי מה- מאיר הר ציון חייו ופועלו

"ויהי מה- מאיר הר ציון חייו ופועלו"

כשאנשים מדברים על מאיר הר ציון תמיד מדברים על ה- 101, על הצנחנים, על פטרה.
ולאחר שסיימתי לקרוא את הביוגרפיה שלו, אני במקום אחר.
בעיני הגבורה הגדולה מכולם שלו, הייתה ההתמודדות והשיקום עם פציעה אנושה - היא מעשה הגבורה הגדול ביותר של הר ציון, וזאת מבלי להמעיט ולו במיל מהגבורה והעשייה הצבאית.
ואחריה בניית חיים שלמים של עשייה, הקמת החווה, הקמת סיירת מטכ"ל ועוד.
היכולת של אדם לא להכנע לתכתיבי הגורל.
אז בעיני "לא חוזרים עד שמבצעים" זה לא רק ללכת מעל 50 ק"מ בלילה בתוך לבנון כדי לבצע גם את המשימה של זוג שנקע את הרגל, אלא גם להחליט שחלק מהמשימה שלי זה להשתקם, זה לבנות, זה להקים וליישב את הארץ שלנו.
ולכן ביום שני הקרוב עמותת כח צביקה לזכר סרן צביקה קפלן מקיימת ערב לכבודו ולזכרו של מאיר הר ציון לרגל השקת הביוגרפיה שלו, אותה כתב משה גבעתי.
לשמוע את חבריו ל- 101, את ביתו, את האלוף במיל' השר יואב גלנט, את האלוף במיל' גרשון הכהן שיספרו לנו על האדם, החייל, המפקד והאב.


משה הומינר

מנכ"ל כוח צביקה

 

 

זכיתי אתמול להדריך סיור רב משתתפים בעקבות דמותו של מאיר הר ציון. אל מול פני קברו באחוזת הקבר הקטנה בכוכב הרוחות קראנו את המילים שכתב לשושנה עם הרצחה. הר ציון היה דמות מורכבת שהכיל ניגודים בנפשו היוקדת , שהיתה לנו בדברים רבים , השראה ודוגמא . רישומו היחודי בהיסטוריה , עוד יהדהד בדברי מדריכים וסביב מדורות השבט ומן הסתם גם בקשה שבו
הסיור היווה הקדמה לערב השקה מוצלח מאוד לספר החדש והמומלץ שכתב משה גבעתי -" ויהי מה". 
הערב - הפקה משותפת של מרכז סיור גלבוע מעינות ועמותת הר ציון 
תודה לכל העוסקים במלאכה חשובה זו
משה הר ציון משה פלד כוח צביקה אורית נצר

 

 

זיו כרמל

טירת-צביעל גדות האסי היפה התקיים ערב השקה צפוני לספרו ויהי מה של מאיר הר ציון ערב שני בסדרה שעבר בהתרוממות רוח ובהתרגשות ענקית 400 איש גדשו את האולם ושמעו על האיש שהפך לאגדה. כיבדו אותנו במילים יפות יורם קרין ראש המועצה השר יואב גלנט גרשון הכהן קאצה משה פלד שגית הר ציון ומשה גבעתי כיבד אותנו בבואו רון קובי צנחן במיל ..את הערב הנחה משה הומינר מנכ"ל עמותת כח צביקה לזכרו של סרן צביקה קפלן שנפל במבצע צוק איתן. התרגשנו מאוד בבואם של משפחת קפלן, הוריו של צביקה. משה, שירה, זיו ובנות השרות הם אלו שהפיקו את הערב המיוחד הזה שלווה בסיור בהדרכת זיו כרמל ..

באתי כחברת עמותה וכמפיקת הערב ויצאתי נרגשת כל-כך.

 

 

 אורית נצר

עין-הנצי"ב

 


 

קצ'ה חברו של מאיר הר ציון מאז ילדותם במושב רישפון, מעלה זכרונות בערב השקת הספר בניר דוד.

גדעון ישראלי

עין-הנצי"ב