title
title
title
title
title
title
מהנעשה בגיל עוז - נפרדים מאורנה

נפרדים מאורנה ברזילאי

לאחר יותר משלושים שנה מאז הקמת העמותה אורנה פורשת מניהול העמותה ויוצאת לגמלאות.

לסכם מפעל חיים שכזה לא ניתן בידי אדם אחד ובוודאי לא בקצרה, אך לא רצינו להלאות אותכם הקוראות והקוראים בדברי פרידה ארוכים.

פנינו למספר חברות וחברים המייצגים פלחים שונים מהעשייה של אורנה לאורך השנים בעמותה ובכך ננסה לסכם מעט מזעיר ממה שניתן, וכולנו תקווה שתצלח לנו הדרך.

 

נפתח בדבריה של עפרה סתת, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים:

אורנה יקרה – גיל עוז!

כל כך הרבה מחשבות, זיכרונות, תכניות וחלומות וכבר צריך לסכם.

הספקנו כל כך הרבה יחד.

ידעת להוביל את העמותה ברגישות ובאמונה ולהתאים אותה לצרכים המשתנים של ותיקי העמק.

ראייתך ההוליסטית, המכבדת, הרואה טווח רחב של היות האדם מערכת מורכבת כל כך, אפשרה פיתוח של טווח רחב של שירותים ומענים הכוללים למעשה את רצף החיים כולו.

מטיולים מרתקים בארץ ובעולם למיטבי לכת עד למתן טיפול אישי/סיעודי רגיש ואנושי.

ידעת לאפשר מפגשים קהילתיים פתוחים יחד עם הבניית פעילויות מוקפדות ואיכותיות.

ידעת לתת את מלוא תשומת הלב לבני המשפחה המטפלים ברגעי מצוקה ומבוכה ולתת מענה מקצועי ומדויק לממלאי התפקידים בישובים.

ידעת לעמוד בתוקף על זכויות הוותיקים ולהילחם את מלחמותיהם כשהיה צריך, ידעת לתת נחמה ומילת עידוד ברגעי עצב ופרידה.

על כל זאת ועוד, מבקשת להודות לך מקרב לב ולאחל לך עם פרישתך לגמלאות וסיום העבודה בגיל עוז – את כל הטוב והנחת שבעולם.

 

בהערכה רבה

 

עפרה סתת

מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים

 

ומכאן לברכתו של רפאל צרפתי יו"ר העמותה משדה-אליהו:

 

 


והוסיף משלו גד גור, מחמדיה, חבר הנהלת העמותה מזה כעשור:


אין אדם אשר מזוהה יותר  עם גיל עוז מאשר אורנה. ביום היווסדה של העמותה לפני 32 שנה, נקראה אורנה על-ידי חגי, מיסדה  ומנהלה הראשון של העמותה,  להיות לו לעזר.  בפועל עסקה ביום יום ולקחה חלק נכבד בפיתוחה של גיל עוז והצעידה את העמותה למצבה הטוב היום.   הפרטים המדויקים על עשייתה המבורכת בשנים טרם הגעתי לפעילות בגיל עוז, אינם ידועים לי די צרכם ולכן אסתפק בלהתייחס

לתקופה בה התוודעתי לאורנה, לפני כ- 10 שנים. 

בהיותי חבר הוועד המנהל של העמותה עוד בימים בהם חגי ניהל אותה, ובהמשך כאשר קבלה על עצמה את הניהול,  פגשתי  אישה דומיננטית, בעלת  השקפת עולם רחבה ותפיסה ברורה  על דרכי הפעולה השונות  לטובת  ציבור אנשי הגיל השלישי, "הגישה ההוליסטית הכוללת", אם יורשה לי לצטט אותה.

מאפיין ייחודי אשר הנחה את אורנה, הייתה הפתיחות הגדולה לבקשות, יוזמות והרחבת תחומי פעולה.

מצאתי אצל אורנה אוזן קשבת , סיוע ותמיכה בכל רעיון אשר יוסיף עניין ותעסוקה נוספת לוותיקי עמק המעיינות.  ואל יקל העניין בעינכם,

כי גם קשיי היום יום, כמו תקציב, מקום, כוח אדם וכו' לא מנעו ממנה לקדם פעילויות חדשות כמו הניסיון  של  "שולחן וותיקים",  הקמת קבוצת ה"חברותא" חמישים במספר,  אשר נפגשת באכסניה של גיל עוז, אחת לחודש מזה כשמונה שנים. מועדון הברידג'  אשר נפגש אחת לשבוע בימי רביעי, ארגון ההתנדבות למוסדות החינוך  באזור, קבוצת התרבות אשר דואגת להעשיר אותנו בתכנים לחגים, תוכניות בתחום הקולינריה והאפייה, ימי הוותיק השנתיים, טיולים בארץ ובחו"ל  וקצרה היריעה מלפרט את מגוון הפעילויות.  גולת הכותרת , הקתדרה "מעיינות הדעת" על מגוון חוגי הלימוד, כל אלה ליד הפעילות אולי החשובה מכולם, מרכז היום והבית החם ומעל לכל הדאגה הבלתי נלאית לצרכים השונים בתחום הרווחה, הטיפול והסיעוד.

 

על כל אלה ויותר, מגיע לך אורנה  ביום פרידה, תודה גדולה כמו גם הערכה והוקרה רבה. ייקח בודאי עוד זמן רב, עד אשר נתרגל שלא לראות אותך מהלכת בינינו בודקת ומוודאת  כי הכול תקין.  ולפני סיום גם מלה טובה ותודה לכל הצוות המצוין שהקמת,  אשר סייע ומסייע רבות לפעילות הטובה.

 

 אורנה , את פורשת לגמלאות, כאשר את משאירה אחריך מפעל חיים אשר מגיע לך להתפאר בו.  מאחל לך כל טוב,  דרך צלחה, רוב אושר ובריאות והתחלה חדשה בזמן  הפנוי אשר יעמוד עתה לרשותך.

אגב, ההרשמה לחוגים  אורנה, והפעם זה בשבילך, אצל רוויטל.

 

גד גור

חמדיה

 

וכתבה דליה יפה, מניר-דוד, אחת מלומדות הקתדרה ב"מעיינות הדעת":

כל מי שנכנס למשרדך אורנה, יכול היה להבין מיד שיש לו עניין עם אישה בעלת טוב טעם, רואה את סבר פנייך הרגוע ומלא אור ואמפטיה שמזמין לשוחח איתך בגובה העיניים.

הכרתי אותך עוד בימיך כרכזת תרבות בשדה נחום, ושמחתי לפגוש   פנים מוכרות כשהגעתי לגיל עוז לפני למעלה מעשרים שנה.

אין ספק, כרכזת תרבות היית גם את אורנה נגועה בחיידק הסקרנות, היזמות, היצירתיות, וחיפוש משמעות בעמלך. עם הציוד הזה התחלת את הקריירה רבת השנים, עם עליות ומורדות ליווית דור שלם של אוכלוסייה מתבגרת שאינם איתנו יותר, עברת את המשבר של מיעוט משתתפים בפעילויות וכיום גיל עוז הוא מקום נפלא להתעשר בידע , בחברים, בחוויות ולהרגיש את קצב החיים במלואו גם בגיל הזהב כמו שאומרים.

 

למי שמנהל מעצמה מורכבת יש אחריות למצוא אנשים טובים שיתנו מענה טוב לצרכים, ולמרבה המזל ידעת לבחור בשתיים נפלאות שמושכות בחוטים של החוגים והפעילויות המגוונות, של פעילים כמו המתנדבים, משפחג, חברותא ואחרים. ואת עמירה ופנינה הנפלאות שמפנקות את כולנו בתשומת לב ובהפתעות קולינריות חדשות לבקרים.  על כל פעילותך הברוכה- תודה גדולה, צאי לעולם הגמלאים עם איחולינו לבריאות טובה ולהרבה כייפים וטיולים.

 

דליה יפה

ניר דוד

 

  

ובשם רכזי פורום בריאות ורווחה בישובים, גידי כהן משלוחות:

ונסיים בברכת צוות גיל עוז

 

לאורנה תודה גדולה

על שיצרת  עם חגי יש מאין, בנית וחלמת והגשמת.

על החזון, האומץ וכושר הביצוע.

על האימפריה שקמה לרווחת ותיקי עמק המעיינות.

מברכים אותך ביציאה לסבב חיים חדש, בכל הטוב שתבקשי.

 

ורד רוס                                                       גדי ליאון

קידום השירות וייזום פרויקטים                        מומחה שיקומי