title
title
title
title
title
title
מהנעשה בגיל עוז - יום בריאות תשע"ט

יום בריאות תשע"ט

 

העיסוק בבריאות הוא חלק מחיינו, לכן פעם בשנה אנו מקיימים  יום שכולו בריאות, מניעה, ואיכות חיים.

השנה עשינו תמהיל של מספר נושאים חלקם בסיסיים מוכרים וחלקם חדשניים ובכותרות.

התקבצו ובאו עשרות מתעניינים שמילאו את הכיתה והלובי הסמוך, השמש הזורחת אפשרה ישיבה בחוץ עם חברים לשיח , קפה וכיבודים בריאים.את היום פתחה הרצאה של עופר רוקמן הפיזיותרפיסטית מבי"ח פורייה  על האוסטאופרוזיס - העצמות והשלד הם מרכיב חשוב באיכות החיים ויש דרכים ושיטות לשמור עליהן.

אחריה, דר' סודרסקי קרדיולוג בכיר במערך רפואת הלב המתקדמת של פורייה – ההרצאה היתה מאד אקדמית ופרשה את החידושים וההתקדמות במציאת פתרונות לבעיות הלב.

רונה מ Day two הציגה את הגישה החדשנית לתזונה המותאמת אישית ומבוססת על מחקר מעמיק במכון ויצמן, המנפץ את כל מה שחשבנו עד היום על איך, מה, כמה ומתי לאכול כך שרמות הסוכר בדמנו יהיו תקינות.

רמות סוכר גבוהות מביאות להשמנה ולחולי מטבולי רב וההפתעה היא עד כמה הגורמים שונים מאדם לאדם ובעיקר מושפעים מהרכב החיידקים שיש לנו במעיים.

 

וסיימנו את היום עם "שאיפה לחיים", חברה לקנאביס רפואי, עוד נושא חם העובר תהפוכות .

קנאביס הוא צמח ממנו ניתן להפיק תערובת של תרכובות בעלות השפעות רפואיות מיטיבות בתחומים מגוונים, רבים מוצאים היום מזור והקלה בעזרת הקנאביס הרפואי. המחקרים עדיין לא הושלמו, הוא לא מוגדר כתרופה, המדינה מנסה לעשות "סדר" ומי שזקוק לאספקה סדירה לבריאותו נתקל בלא מעט קשיים.

 

בסופו של יום יצאנו מודעים יותר והעיקר שנהיה בריאים.

 

ורד רוס

קידום השירות וייזום פרויקטים