title
title
title
title
title
title
מהעת הזו גליון 240"ארבעת אלפים שנים של יופי"
כותב ע' הלל באים לידי חשבון נפש ביום תשעה באב.
הרב קוק אמר: "ואם נחרבנו ונחרב העולם עמנו על ידי שנאת חינם,
נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה על ידי אהבת חינם"
(אורות הקדש חלק ג עמ' שכ"ד)

בואו ונרבה באהבת חינם בתוך בתינו קהילתנו
ובכך ניצור תיקון עולם!

שבת שלום
גדי ליאון -העורך
שלפים

והרי שתי דוגמאות לאהבת החינם שביכולתנו לחיות על פיה

אהבת חינם

זה החל לפני כחודש בהודעת וואטסאפ נרגשת בה הוא סיפר על שנים ארוכות בהן הוא נשוי למלאכית, ללא ילדים. על אף מאמצים על אנושים, לא זכו השניים לילד משלהם, עד שהחליטו לפנות לרשויות ולהביא אל ביתם ילד עם צרכים מיוחדים

הם המתינו לילד שיאיר את חייהם, משבושש לבוא, החליטו ''לחפש'' בעצמם. כך שמעו על ילד שננטש בבית חולים במרכז הארץ, עם לקות. הם הבינו שהרך עומד לפני ניתוח מורכב.
הם הגיעו לבית החולים, כשהמלאכית נושאת את התינוק על כפיים ואומרת לו: "אימא לא תעזוב אותך לעולם" (!)
בעוד הרעיה צמודה שמונה ימים למיטת ילד שאינה מכירה, ילד שאיש לא הבטיח לה שיהיה שלה, עשה האבא הכל כדי להביא הילד אל ביתו, ולא זכה למענה. כל הרשויות דחו אותו. "הילד לא מיועד לכם".
במר לבו הגיע לכנסת, הסתובב מח"כ לח"כ ולא זכה לפתרון, עד שפגש באקראי, בח"כ אילן גילאון. אילן לא היסס, התקשר למי שהתקשר, וכך תוך עשרה ימים, מצא הילד את דרכו לביתה של משפחה נפלאה, המגדלת אותו כבן ביולוגי לכל דבר, אם לא למעלה מזה.

"נשמח מאוד להיפגש איתך ועם רעייתך לספר את הסיפור מקרוב ולשאוב עוד השראה למעשים טובים" הוא כתב.

אז הערב הוא הגיע עם רעייתו ועם הילד. וישבנו יחד לשיחה, על אומנה ואימוץ ועל גידול של ילדים מיוחדים. וברוריה רעייתי לא הצליחה להסתיר את התרגשותה, ושנינו הזלנו דמעות אל מול האהבה העצומה ששני האנשים המדהימים הללו הרעיפו על הילד שלהם. ובעיקר אל מול הנחישות, המסירות, העוצמות הגדולות.


ועכשיו, שימו לב:
הזוג, משפחה חסידית חרדית, שקבלה את הילד בזכות אילן גילאון ממר"ץ ושבאה לביתנו לשיחה על השראה וחזון. ככה, כמעט כל "השבטים" בחברה הישראלית בסיפור אחד..
בעיצומם של הימים שלפני תשעה באב, קבלתי שיעור באהבת חינם.
בעיצומו של האבל על החורבן קבלתי שיעור בבניין.
אולי - כולנו טועים. אילן גילאון והזוג החרדי, ואנחנו, כולנו, שותפים במפלגה אחרת, זו שמבקשת לתקן עולם ולהפוך את ישראל למקום שכדאי וראוי לחיות בו.


שי פירון

מתוך הפייסבוק

פלסטיני שבנותיו נהרגו תרם מלגות לזכרן: "נותר לי רק להנציחן"

שלוש מבנותיו של ד"ר אבו אל-עיש, רופא מעזה, נהרגו במבצע "עופרת יצוקה". הוא הקים לזכרן קרן סיוע לנשים והעניק מלגות לסטודנטיות ערביות ויהודיות. "יהודים ופלסטינים שטים יחד באותה הספינה, ואסור לפגוע בה"

יניר יגנה 23 ביולי 2015 מאתר וואלה


ד"ר עז אל-דין אבו אל-עיש, רופא מעזה ששכל את בנותיו במבצע "עופרת יצוקה", העניק אתמול (רביעי) מלגות לסטודנטיות ערביות ויהודיות שלומדות במכללה האקדמית אחווה שבבאר טוביה. המלגות ניתנו באדיבות קרן שהקים אבו אל-עיש לזכר בנותיו ושמטרתה קידום לימודיהן והתפתחותן של נשים.

בנאומו בטקס הענקת המלגות הדגיש אבו אל-עיש כי למרות האובדן, הוא החליט להתמקד בחיים, בסיוע לקהילה ובפעילות למען דו-קיום. "ראיתי את בנותיי נהרגות מול העיניים שלי", אמר אבו אל-עיש. "הדבר היחיד שאני יכול לעשות כדי להנציח אותן הוא לקיים את שמחת החיים שלהן ולהעניק את האפשרות לפתח נשים באקדמיה". בהמשך הוא דיבר על רצונו לראות את ילדיו ואת הילדים בישראל חיים ביחד בחופשיות ובשכנות טובה. "אנו כפלסטינים וכישראלים חיים באותה הספינה, וצריך לאסור את הפגיעה בספינה שבה אנו שטים יחד", אמר.

נשיא המכללה האקדמית אחווה, פרופ' עליאן אלקרינאווי, בירך על יוזמתו של אבו אל-עיש והדגיש את בחירתו להעניק מלגות לסטודנטיות ערביות ויהודיות כאחד. "הוא בחר להעניק מלגות לסטודנטיות ממגזרים שונים מתוך מקום של נתינה, סלחנות ורצון לדו קיום", אמר. "אלו ערכים חשובים אותם חרטנו על דגלה של המכללה, וביניהם לראות את האחר כשווה".

שלוש מבנותיו של אבו אל-עיש נהרגו כתוצאה מירי בשוגג של טנק ישראלי אל עבר ביתו בעזה במהלך מבצע "עופרת יצוקה". אבו אל-עיש הקים את הקרן "Daughters for life" שנועדה להעניק חינוך וגישה לשירותי בריאות לנערות ולנשים בעזה ובמזרח התיכון. אבו אל-עיש, שאיבד את אשתו חולת הסרטן כמה חודשים לפני ששכל את בנותיו, היה גם הרופא הראשון מעזה שעבד בבתי החולים בישראל, שיבא שבתל השומר וסורוקה שבבאר שבע.


גלריית תמונות