title
title
title
title
title
title
מהנעשה בגיל עוז גליון 239

הסתימה לה שנה ופנינו לשנת הפעילות הבאה

"תספור את הגיל שלך בחברים, לא בשנים. תספור את החיים שלך בחיוכים, לא בדמעות" אלמוני

בעולם מתרחש מהפך דמוגרפי, תוחלת החיים מתארכת והגמלאות נפרשת על שניים-שלושה עשורים. מחקרים מראים שסוד שמירה על הבריאות , הזיכרון והתפקודים אינו טמון רק בפתירת תשבצים ושאלות הגיון, אלא בחיי חברה פעילים, עשייה עם משמעות ותחושת שייכות. לגיל עוז השליחות והיכולת ליצור פלטפורמה רחבה עם ים אפשרויות להתבגרות יפה וטובה על כל רצף שלביה. המהפכה הדמוגרפית הוסיפה רובד חדש חשוב הנלקח בחשבון בתכנון הפעילות והתוכן בעמותה.

הסתימה לה שנת פעילות ענפה ותוססת וכבר יצאו החוברות לשנת הפעילות הבאה. ביום חמישי שעבר קיימנו את "יום הטעימות" המסורתי והוצעו 24 קורסים חדשים מכל מגוון התחומים. ההרשמה החלה!

לעיון בחוברת לחצו כאן

גם בשנה שתבוא גיל עוז ימשיך להיות בית חם למפגש חברתי, תרבותי, להעשרה והרחבת הדעת.

בשנת הפעילות הבאה אנו מקווים לצמוח במספר תחומים והראשון הוא תחום ההתנדבות. חברנו למחלקת המתנדבים החדשה במועצה ואל המתנ"ס ואנו עמלים על בנייה של מערך התנדבות שיצור מגוון אפשרויות וכל אדם על פי כישוריו ונטיותיו ימצא את המקום בו יוכל להרגיש משמעותי ושייך תוך עשייה מבורכת.

אני מזמינה כל מי שמחפש דרך לפעול, ליצור איתנו קשר 6757402/3 .

שימו לב, בחוברת הקורסים החדשה, תמצאו הצעה לקורס יזמות עסקית. בעזרת "מעברים " וגופים נוספים, יצרנו תכנית שתכשיר ותעודד את ה"גמלאים החדשים" לפתוח עסקים קטנים המושתתים על הכישורים וניסיון החיים המצטבר שלהם .

היוצאים ממעגל העבודה הפורמלי ומעוניינים להגשים חלום, להפוך תחביב או כשרון למקור פרנסה נוסף, זו המקפצה להתחלה. בתום הקורס נפתח חממה ליזמים וניתן ליווי והדרכה.

אנו מתרגשים מאד לקראת פרויקט חדש המתהווה בימים אלו, תיאטרון עדות.

זהו פרויקט רב דורי בו מפגישים יחדיו ניצולי שואה עם דור שני ושלישי ודרך טיפול ביצירה והבעה אמנותית ודרמה תרפיה. התהליך מלווה בכתיבה, בימוי ותיעוד סיפוריהם של הניצולים. המסע הרגשי הזה מסתיים בהפקה של אירוע בימתי מסכם בהשתתפותם של המבוגרים והנוער.

ועוד תמצאו בחוברת – קורס תיעוד. קורס של 8 מפגשים ולאחריו תיעוד של ניצול שואה. המתעדים יזכו להכשרה מקצועית מעשירה וכן לליווי מקצועי צמוד. בתום התיעוד יופקו ספרים שימסרו למשפחות המתועדים.

הפעילות הרב דורית היא אחד העוגנים אותו אנו שוקדים לפתח מתוך האמונה, כי חיים בקהילות והמפגשים מיטיבים עם כל הצדדים.

במסגרת תכנית נשר ברחבי המועצה, אנו מציעים מפגשים בהנחיית צמרת פשחור לשיעור תנועה משותף לוותיקים ולילדים ללא תשלום.

בשיעור נוצר מפגש. מפגש בלתי אמצעי ישיר מלב אל לב. רוקדים, חוקרים, מקשיבים, משחקים, משוחחים ולומדים להכיר אחד את השני. השיעורים עוסקים בתכנים פיזיים מגוונים ומשכללים את השפה האמנותית. דרך התנועה והריקוד אנו מטפחים הדדיות ושיתוף פעולה.

חופשה נעימה!

ורד רוס

.

גלריית תמונות