title
title
title
title
title
title
מהנעשה בגיל עוז - כנס שיתוף תושבים

 

כנס שיתוף תושבים

במועצה האזורית עמק המעיינות קיבלו החלטה להוביל תהליך הכנת תכנית אב אסטרטגית לוותיקי המועצה והדור הבא . המטרה לגבש תכנית רב שנתית אשר תיתן מענים רלוונטיים לצורכי וותיקי עמק המעיינות היום ובשנים הבאות, ליצור מערך שירותים איכותי ומיטבי המאפשר לכל וותיק מימוש עצמי מתוך כבוד ותחושת ביטחון אישי, ומתוך חשיבות פיתוח קהילה רב דורית מתפתחת וצומחת לאורך זמן.

מתוך רצון לשתף כמה שיותר אנשים בבניית התכנית , התקיימו קבוצות מיקוד בישובים ובגיל עוז, נערכו מפגשים עם צוותים מובילים  וביום שלישי התקיים כנס תושבים לשיתוף ציבור. המטרה לשמוע על הצרכים מהשטח, מהאנשים. אנשים רבים התקבצו ובאו מהישובים בעמק ויחדיו עסקו בתנאים להזדקנות מיטבית בעמק המעיינות.

 

כך סיכמה את הכנס יעל בן אבי משלוחות:

השתתפתי השבוע בכנס שנועד לעזור למועצה לתכנן את צעדיה בגיבוש תכנית שתעזור לאנשי הגיל השלישי והרביעי לחצות בשלום את השנים האלו.

 

אחרי ההתכנסות והטעימות מהכיבוד המפנק שמענו את ד"ר קרן מזוז אנתרופולוגית רפואית , היא דיברה על עליה ניכרת של מספר האנשים בגיל פרישה יחסית לשאר קבוצות האוכלוסין, באופן שמצריך הערכות מיוחדת של המדינה ושל הקהילות הבודדות.

היא דיברה על חשיבות תחבורה הציבורית נגישה ונוחה המאפשרת השתתפות בפעילות,  על פיתוח טכנולוגי שיכול להחליף צוות רפואי או צוות טיפולי, לדוגמא: שעון משוכלל שהוא לא רק שעון מצוקה, אלא גם יכול למדוד לחץ דם וא.ק.ג. ויכול להתריע מפני נפילות.

היא סיפרה על קהילות שמשלבות את האדם המבוגר בפעילויות חברתיות ותרבותיות על-ידי כך שהן דואגות להנגשה נכונה לאדם הוותיק.

 

אחר-כך התכנסנו לקבוצות דיון, שכל אחת מהן עסקה בהיבטים שונים של הזקנה. בהרבה קבוצות הודגשה החשיבות של ניידות בין הישובים ובין עצמם ובין מרכזי התרבות והפעילות בעמק. ניידות שמאפשרת גם לאדם בודד ומבוגר השתתפות באירועים. כן דובר על חשיבות של מוקד טלפוני שיפעל בשעות הערב והלילה, כדי לתמוך באדם או משפחה שנקלעת למצוקה.

נאמר שביטוח לאומי באזורנו לא נותן שירות שהוא מחויב בו של ביקור מתנדב אצל קשיש הזקוק לכך בשל העדר מערכת הסעות תומכת.

לאחר מכן נערך סיכום של התוצרים ונפרדנו אחרי שראינו את עצמינו פועלים.  

חשוב להשתתף בכנס כזה הרי זה לטובת כולנו!

 

לצפייה בסרטון המביא מעט מהחוויה לחצו כאן


 

ורד רוס

קידום השירות וייזום פרויקטים