title
title
title
title
title
title
לאסוף את השברים

יום הולדת 95 בנוסח "מאסטר שף" לניצול שואה

משפחתו המאמצת של יהודה חבוש ארגנה לו מסיבת יום הולדת מרגשת, שכללה ארוחת ערב בסגנון הונגרי • "הוא בישל חלק מהתבשילים שהוא זוכר מבית אמו"

       חנן גרינווד - פורסם ב"ישראל היום"  - 25.2.19


ניצול השואה והמשפחה המאמצת // צילום: אורן בן חקון

ניצול השואה והמשפחה המאמצת // צילום: אורן בן חקון


בני משפחה מירושלים ערכו בשבוע שעבר מסיבת יום הולדת מרגשת, בנוסח התוכנית מאסטר שף, לניצול השואה יהודה חבוש בן ה־95, שאותו הכירו רק לפני שבע שנים.

את חבוש פגשו לירון בניסטי, בעלה וילדיה על ספסל ברחוב. הקשר ביניהם נוצר במהירות. "ראינו את המספר על היד שלו והתחלנו לדבר. הזמנו אותו הביתה והקשר התהדק. אנחנו קוראים לו סבא יהודה, והוא ממש בן משפחה". 

 

לחבוש יש היסטוריה ארוכת שנים. הוא שרד את מחנה ההשמדה אושוויץ ולאחר מכן עלה לישראל ונלחם בקרבות על קיבוץ רמת רחל במלחמת השחרור. הוא הקים משפחה והתגורר כל חייו בבירה

"הוא איש מיוחד מאוד ואופטימי. אדם כל כך שמח", מעידים עליו בני משפחת בניסטי, "אי אפשר לדמיין אדם שעבר כזה תופת ונשאר אופטימי. בכל מפגש אנחנו יוצאים מחוזקים, והאהבה היא הדדית". 

הקשר בין הצדדים כה הדוק, עד שחבוש שימש סנדק של אחד מילדיהם.

השבוע החליטו בני משפחת בניסטי לערוך לחבוש מסיבת יום הולדת ייחודית. "החלטנו לעשות לו 'מאסטר שף'. הוא יבשל חלק מהתבשילים מהבית בהונגריה, שהוא זוכר מאמא שלו, ואנחנו נעשה את השאר. רצינו לחגוג לו יום הולדת כמו שהוא זוכר". 

"מהרגע שדרכתי בישראל המזל היה איתי, הכל היה טוב והקמתי משפחה", מתאר חבוש. "הילדים כאן הם הניצחון שלי על הנאצים. אני מאחל לכל עם ישראל שיהיה טוב לכולם, מגיע לנו אחרי כל כך הרבה שנים שסבלנו. יש לנו מדינה מוצלחת ועתיד טוב".

בניסטי מסכמת: "מאוד חשובה לו ההכרה, שסיפור הניצחון שלו על הנאצים יעבור הלאה. הלוואי שהוא יראה את התמונה שלו בעיתון ישראלי וירגיש שניצח".

 

לקריאת המאמר במקור לחצו כאן