title
title
title
title
title
title
מהנעשה בגיל עוז - חברי גיל עוז נופשים באילת

חברי גיל עוז נופשים באילת

 

פתחנו את הבקר מוקדם  כשקר ורוחות של חורף בחוץ ובאיסוף הנופשים שהגיעו מהקיבוצים בעמק המעיינות .

הדרמנו למושב צופר בערבה התיכונה הנמצא במרחק 140 ק"מ מאילת . 

שמענו אודות  הקמת המקום כהאחזות נח"ל . צפינו במקור הפרנסה העיקרי שלהם גידול פלפלים חצילים ומטעי תמרים. בנוסף ביקרנו במרכז מבקרים קטן של משפחה שמפיקה מצמח האלוורה שמנים וקרמים. 

הגענו למלון היישר לארוחת הצהרים ומשם לחדרים המרווחים . לעת ערב צפינו במופע " סימפונט רעננה" כשהנושא ערב הוקרה לזוכי פרס ישראל לזמר העברי - בניצוחו של דוד זבה (הוא הופיע מספר פעמים בקמרון בהרכבים שונים). הערב היה מהנה מאד עם שילובן של זמרות האופרה שהליבו בקולן הצלול והסימפוני. 

 

מזג האוויר האיר לנו פנים. בכל בקר צצה לנו השמש אט אט והאירה להולכי הבקר במדרחוב את הים ואת הרי אדום.

בבקר יום שני טיילנו בפארק תמנע שנמצא כ- 20 ק"מ צפונית לאילת. לפתע התגלה לנו מראות טבע, שאין באף מקום בעולם (הגזמתי). מצוקים תלולים המגיעים לגובה של 458 מ תצורות נוף שיד אדם לא נגעה בהם, אך הם נראו כמו שפסל פיסל בהם. והכל נוצר מכוחות טבע מים רוח במשך אלפי שנים . בצהרים זכינו למנת פלפל טעימה וטרייה . מתי לאחרונה אכלנו פלפל? 

ואם חשבתם שבזה נגמר היום  הוא רק התחיל ...... באמצע המדבר נשמעו קולות החלילים של האומן איציק לוי במופע הנקרא "חלילי עולם" איציק  ולהקתו הוביל אותנו במסע מרגש בעקבות חלילים מכל העולם. זה היה בהחלט מופע נפלא ומחמם את הלב כך באמצע המדבר.

למי שהיה עוד כוח הגיע למופע של wow vegas show קצת הזכיר לי את הקרקס של ילדותינו.

בערב נהנו ממופע שנקרא" צעירים חסרי מנוח" מופע מוזיקלי קומי בהשתתפות האומנים שזכרנו להם חסד נעורים. דליה מזור, מירי אלוני, יעקב בודו וגדעון רייכר. אכן ערב נוסטלגי.

ביום השלישי נפגשנו במופע של שושי שני עם בתה "על אריק לביא שלא הכרנו". הוקרן סרט עליו שגרם לחלקינו להזיל דמעה . סיפור חייו הלא קל של אריק לביא ועל תרומתו לתרבות הישראלית. במשך היום השלישי  היו אפשרויות בחירה : טיול ג'יפים, טיול לעיר אילת, או ביקור במצפה הימי. 

בערב היה מופע סיום "צפיחית בדבש" מיטב שירי האהבה הלועזיים של כל הזמנים עם זמרים צעירים והמנחה דן כנר. 

ביום הרביעי מצפינים הביתה, אבל לא לפני שמבקרים במרכז מבקרים בקיבוץ לוטן . קיבוץ קטן רפורמי אקולוגי וליבראלי שהוקם ב- 1988 ולו מרכז מבקרים בתחום האקולוגיה. סיירנו במרכז המבקרים ואכן היו שם רעיונות יפים לשימוש חוזר בחומרים שלא מתכלים, בניית בתים מאדמה מקומית בתוספת של קש. 

 

ולסיום התודות : לרויטל ולורד שניצחו על הנופש במאור פנים ובסבלנות ובנועם. 

כולנו נהנינו! 

 

לטעימה קלה מעט תמונות שצילמה ורד רוס – לחצו כאן


 

ציפי פרחי

מעלה גלבוע