title
title
title
title
title
title
מהנעשה בגיל עוז גליון 237

לרעות היקרה

חלפה לה עוד שנה והנה הקיץ בא ועמו החופשה ארוכה .כמו בכל שנה העברת לנו שעות רבות של למידה ותרגול על החיבורים הכי עדינים בתוך גופינו וכיצד להתחבר לנשימה בדרך הכי יעילה ומשחררת. השיעורים שלך הינם תמיד אי של רוגע במציאות הרועשת והתזזיות המאפיינת את החיים באזורנו. את מאפשרת לכולנו לחוות את הגוף ברבדיו הכי עמוקים ואת חיבורו לנשמה, לשחרר מתחים ולפחית עצמת הכאבים.

יש ימים בהם כמה מתוכנו מגיעים לשיעור עם מפרקים ושרירים דואבים, והנה הפלא מתרחש בכל פעם מחדש: קולך המרגיע והמלטף, הוראותייך המדויקות, וכוונותיך הגבוהות מביאים להרפיה ולהחלמה.

נראה שאין גבול לידע שלך, למיומנותך המופלאה להיכנס לדקויות, לסבלנותך ויכולת הנתינה שלך. אדון (או אולי ד"ר או פרופסור?!?) פלדנקרייז בוודאי מסתכל עלייך מלמעלה בסיפוק ובגאווה רבה, ויכול לנוח בשקט כשתורתו מיושמת על ידך נאמנה. תמיד מוכנה להקשבה ולתת עצה והדרכה, תמיד זמינה ומחייכת, אפילו שקורה שגם עלייך עובר יום קשה, או של מחלה.

הבנות הלומדות אתך צ'י קונג, נחשפות גם לפן הנערי והאנרגטי שלך: לצחוק המתגלגל, לשמחת החיים המתפרצת ולתנועות העדינות, הקלילות וההרמוניות. קלה כמו נוצה, גמישה כמו קנה סוף הנע ברוח, עדינה ואצילית כמו עגור הפורש כנף ועומד לעוף. מהווה לכל תלמידייך מקור להשראה ומצביעה על הדרך למעלה, על החיבור עם הכוחות החיובים של הבריאה, מזרימה אנרגיות חדשות ומרפאות אל גופינו ונפשנו שהכירו כאב ותלאות רבות. ובנוכחותך הפלא מתרחש: הנפש מוצאת מרגוע ותאי הגוף נחים ומתרפאים, ואז יש ביננו המרגישים שגוף ונפש מתמזגים ומתמלאים באור, ולפרק זמן שוכחים את ה"אני" והופכים להיות חלק של עולם ללא גבולות, הלב מתמלא באהבה ללא תנאי ובקבוצה נוצר חיבור רוחני מופלא.

אנו מאחלים לך שחופשת הקיץ תביא לך מנוחה, סיפוק ורגעי אושר רבים, ומחכים לפגוש אותך עם כוחות מחודשים ורעננים אחרי החגים.

סוזאנה קוג'מן סינגליה - מסילות-בשם תלמידותייך בחוגי פלדנקרייז (יום א' וג') וצ'י קונג גיל עוז – עמק המעיינות

גלריית תמונות