title
title
title
title
title
title
מהנעשה בגיל עוז - "במה מתחלפת" על "אנשים עושים"

"במה מתחלפת" על "אנשים עושים"

 

סביב העיסוק ב 80 שנה לעמק ו-70 שנה למדינה, מצאנו לנכון לעסוק באנשים המופלאים של העמק, העושים בתחומי החברה, הרוח, המדע, הרפואה ובכלל.

 ערב "TED", או בעברית ערב "במה מתחלפת" נראה מתאים, כמו "ערב טעימות במסעדת הידע", מאפשר הצצה למגוון נושאים, להכיר אנשים מעניינים ועשייה מבורכת.

 

  • חגית פשחור  (קיבוץ מירב) – מורה לספרות ורכזת תחום הספרות בביה"ס שק"ד דרכא שדה-אליהו, טעמנו מעולם הספרות, דרך שירים שעסקו בקשר הרב דורי בין אבא לבן, בהשראת המונדיאל, כיצד הכדור עובר מדור לדור.
  • דר' דור רוס  (שלפים) – מיקרו ביולוג בטכניון – עוסק בחקר החיידקים, האבולוציה והעמידות לאנטיביוטיקה. המחקר מגויס לחיפוש פתרונות יצירתיים וחדשניים.
  • עדי שגיא (קבוץ מירב) לימד אותנו שעור חשוב באנושיות, רוחב לב ונחישות, משפחה עם 4 ילדים משלה המחבקת ומגדלת שתי ילדות עם תסמונת דאון. המבחן הוא לא רק משפחתי הוא גם קהילתי.
  • דר' שני צרפתי (קיבוץ גשר)  – חוקרת את מסתרי המוח. ומה יותר מסקרן אותנו מהאלצהיימר, איך זה קורה? למה זה קורה? האם אפשר למנוע? לא להכל יש תשובות.
  • שירי גורמן (כפר רופין)  – מנחת קבוצות נשים.                                                                            שירי דברה על כוחה המטמיר של ההקשבה. כאשר אנו מקשיבים קודם כל לעצמנו ולקול הפנימי שלנו, אנו מסוגלים  לשמוע גם את הקולות מבחוץ, לקבל אותם ולהכיל אותם וזה         מחזק.
  •  דניאל קטס (כפר רופין) - מתרגמת לשפת הסימנים. שפת הסימנים היא שפה לכל דבר, עם מבנה לשוני ומושגים כמו בכל שפה. אוכלוסיית החירשים תלויים בתרגום עבורם בכל פעולה יומיומית מחוץ לבית, בסופר, בקופת חולים בביה"ס של הילד, בבנק. שפת הסימנים אינה בינלאומית ויש לה ניבים מיוחדים בכל איזור. יש מחסור גדול מאד במתרגמים.

·       נוגה תמיר (ניר דוד) – מוסיקאית. טעמנו גם מעולם המוסיקה, ראינו כיצד לחן וניגון נותנים אופי ומסר שונה על תכנים דומים של שיר.     

 

ערב ה"במה המתחלפת" אכן אפשר הצצה לעולמות שונים, לעשייה מדהימה של אנשים החיים אתנו כאן בעמק שלנו ותורמים למדע, לרפואה ולחברה.

תודה גדולה לכל המשתתפים, זכינו לרגעים של גאווה גדולה.

 

ורד רוס

קידום השירות וייזום פרויקטים

נייד:  050-8878881

גיל עוזעמק המעיינות