title
title
title
title
title
title
לאסוף את השברים

פסטיבל תרבות יהודית בקרקוב

בקרקוב מתקיים מדי שנה פסטיבל לתרבות יהודית ברובע היהודי העתיק - רובע קז'ימיז'. הפסטיבל מתקיים כל שנה בתחילת יולי - השנה מ-29/6-8/7. בפסטיבל כל הרחוב באווירה יהודית של פעם: כלייזמרים, הופעות רחוב ועוד. כמו כן' ישנם גם אירועים בתשלום - הופעות ותערוכות.

פסטיבל התרבות היהודית שמתקיים מדי שנה בקרקוב מציג את הפנים העכשוויים של התרבות היהודית על כל גווניה, וכולל קונצרטים, הופעות, הרצאות, סדנאות והקרנות סרטים. ויש גם סרטון מקפיץ במיוחד

מערכת מסע אחר אונליין

 

פסטיבל התרבות היהודית בקרקוב

בקרקוב, השנייה בגודלה בערי פולין, התגוררה, עד מלחמת העולם השנייה, אחת מהקהילות היהודיות הגדולות והחשובות באירופה. אחרי מלחמת העולם השנייה נותרו בעיר רק יהודים ספורים, אבל בשנים האחרונות רובע קזימייז', הרובע היהודי של העיר, נמצא בתהליך התחדשות, בתי הכנסת שופצו, נפתחו חנויות ומסעדות עם אופי יהודי והתרבות היהודית בעיר נמצאת בפריחה.

אחד מהסממנים הבולטים לפריחה היהודית בקרקוב הוא הפסטיבל לתרבות יהודית שמתקיים בקרקוב מדי שנה, מאז 1988, מה שהופך אותו לפסטיבל התרבות היהודית הוותיק בעולם, ולאחד מאירועי התרבות הגדולים בפולין. הפסטיבל לא מתמקד בעבר כי אם מביט לעתיד של התרבות היהודית, שנשארת נאמנה למקורות אבל מתפתחת במקביל לכיוונים חדשים, עוקבת אחרי טרנדים עכשוויים אבל גם מושפעת מהם.

הלהקה Szalom na Szerokiej בפסטיבל לתרבות יהודית
הלהקה Szalom na Szerokiej בפסטיבל לתרבות יהודית

 

אחד מהפסטיבלים הגדולים בעולם המציגים את התרבות היהודית

זהו אחד מהאירועים הוותיקים והגדולים מסוגו בעולם. אירוע תרבותי וחינוכי יוקרתי זה מציג את התרבות היהודית העכשווית האותנטית מישראל והגולה. בייחוד, ישנן הופעות של מוסיקה בז'אנרים הקלאסי, הפולקלור היהודי, הכלייזמרי והליטורגי וכמו סרטים, מופעים ותערוכות. אחד מהאירועים הקבועים בתוכנית הינן סדנאות התחביבים (סדנאות מחולות ושירים חסידיים, קלייזמורולוגיה, קליגרפיה עברית והמטבח היהודי). בפסטיבל האחרון, העשרים במספר, יותר מ-260 אמנים, מרצים ומדריכים ממדינות רבות לקחו חלק באירוע. בעיקר מישראל ומפולין. יותר מרבע מיליון מרחבי העולם באו לקז'יימייז' בקרקוב על מנת לקחת חלק ביותר מ-200 אירועים שהיו חלק מחגיגות הפסטיבל האחרון. הפסטיבל הראשון נערך בקרקוב ב-1988 ותכניתו נסובה על מושב שהוקדש למפגש התרבויות – הפולנית והיהודית. האירוע הקטן דאז צמח במרוצת השנים. ב-2013 הפסטיבל התקיים ברובע קז'יימייז' בקרקוב בין ה-28 ביוני ל-7 ביולי

 

NIK_0502d

 

הפסטיבל לתרבות יהודית בקרקוב הוא אחד האירועים החשובים והגדולים ביותר מסוג זה בעולם. הפסטיבל הראשון התקיים בשנת 1988, והתוכנית שלו התמקדה בכנס אקדמי שעסק במפגש בין שתי התרבויות, היהודית והפולנית. היה זה אירוע צנוע אך התברר שהייתה לו חשיבות עצומה, בהתחשב בתעוזה של הנושא, אליו התייחסו השלטונות הקומוניסטיים דאז בחוסר שביעות רצון.

תכנית הפסטיבל מעוצבת על ידי אישים בולטים בתחומים שונים של תרבות ואמנות יהודית. עם השנים, הפך הפסטיבל למקום מפגש ליהודים ושאינם יהודים מכל העולם, המתחברים זה לזה על ידי הערכים המשותפים שהם מוצאים בקז'ימייז' וקרקוב, ביתו של הפסטיבל. במשך יותר משבוע, קז'ימייז' מהדהדת עם תפילות בתי כנסת, מוסיקת כלייזמרים, ומוסיקה עממית חסידית, קלאסית ויהודית. מוצגים סרטים, הצגות ותערוכות המציגים סיפורים על תרבות יהודית.

הפסטיבל הוא גשר סמלי שבו פולנים ויהודים נפגשים כדי לחזק את תהליך ההבנה והפיוס ביניהם. הפסטיבל לתרבות יהודית בקרקוב הוא, אחרי הכל, סמל של סובלנות, פלורליזם ואמונה כי יש לנו סיכוי, דרך חגיגה של התרבות היהודית וחגיגה של החיים, לבנות יחסים הדדיים המושתתים על אמת וכבוד.

http://www.inkrakow.co.il/images/pix.gif

פסטיבל לתרבות יהודית בקרקוב -   Krakow Jewish Culture Festival

פסטיבל לתרבות יהודית בקרקוב, נערך ברובע היהודי קאזימיארץ. הפסטיבל נמשך כשבוע ימים, ובו יחגגו את התרבות היהודית במקומות שונים בעיר, כגון בתי כנסת פאבים וברחובות הרובע היהודי. לפסטיבל מגיעים אמנים יהודים מרחבי אירופה וגם מישראל. הפסטיבל מסתיים במופע קונצרט שיערך ברחוב סזורקה. בפסטיבל תוכלו גם ללמוד על התרבות היהודית, יהיו הרצאות תערוכות שבהם יהיה ניתן ללמוד על האוכל, הריקוד והתאטרון היהודי. הפסטיבל נערך בסוף חודש יוני.

טלפון: 48-0124-311517
אתר אינטרנטwww.jewishfestival.pl

 

כתובת המייל של הפסטיבל היא office@jewishfestival.pl