title
title
title
title
title
title
מהנעשה בגיל עוז - "דירה להשכיר"

כוח נשי מבית גיל עוז יצא עם מיזם תיאטרון בובות

להנעים לילדי העמק את היום

 

רבקה פרץ, סטודנטית לעבודה סוציאלית שהשתלבה השנה בבית גיל עוז הייתה צריכה לבצע מיזם קהילתי הנוגע ורלוונטי לבאי הבית.

רבים מחברנו הוותיקים כבר כמעט שאינם מעורבים  ואין להם נגיעה בחיי הקהילה בישובים שהם חיים, בהם ורבות אנו שומעים את  התסכול מכך שאינם מכירים את התושבים והילדים שפוגשים על המדרכות.

 מתוך החוויה הזו הגינו רעיון ובזכות המיזם האוניברסיטאי של רבקה הצלחנו להתחבר לחלום ישן שלנו ולהוציאו לפועל.

 

 החלטנו להקים תאטרון בובות שאותו יקימו ויתכננו מא' ועד ת' באי הבית. היה זה שיתוף פעולה של  משתתפים רבים מבאי הבית,  שחוד החנית ונושאות הדגל היו חמש סבתות מקסימות מבית גיל עוז שהיו השחקניות מאחורי הבובות.

הרעיון היה להגיע לישובים בהן הן גרות. לשמח את ילדי גן החובה ובכך להכיר את הזאטוטים הכרות אישית יותר ולהרגיש חלק פעיל ויוצר בתוך הישוב הפרטי שלהן.

 

בחרנו בסיפור" דירה להשכיר"  של לאה גולדברג , סיפור עם מסר חברתי אותו שמחנו להעביר לדור הצעיר

בתוך הבית התגייסו כאמור רבים למיזם זה. אנשי חוג עיסת הנייר בניצוחה של בטי סלינג'ר נרתמו מייד למשימה ויצרו לנו בובות לתפארת. בטי  המדריכה הנפלאה  שלנו, שהתגייסה בהתלהבות  לכל הארוע, הכינה לנו גם תפאורה של "מגדל בין חמש קומות" הכל על טהרת המיחזור ורבקה הסטודנטית המקסימה עמלה על הטקסט, התאמתו למשתתפות וקיימה בשיתוף עם אהובה אם הבית חזרות רבות.

 

בחרנו בשני ישובים של שתי משתתפות, האחד גשר והשני מסילות

בפעם הראשונה הגענו לגן החובה בגשר. נרגשות ושמחות על המפגש.  שרון הגננת ושאר הצוות קיבלו אותנו בחום רב. גולת הכותרת היתה כמובן המפגש המרגש עם הילדים, שקיבלו אותנו בלב חם ואוהב ובפתיחות גדולה. הם סיפרו לנו על סדר יומם ומה לומדים בגן ואילו הצוות שלנו סיפר להם מה עושים אצלנו במרכז היום.

להצגה הגיעו גם בתה של  חנה חברתנו מגשר נכדה ושני נינים. היה מפגש מחמם לב והילדים נהנו מאוד מההצגה.

 

בפעם השנייה הגענו לקיבוץ מסילות ושם הופענו בשני גנים.

אחד מהגנים הינו גן של ילדים על הרצף האוטיסטי. אתי שלו הגננת מהגן ב"רימון" והצוות קיבלו אותנו מאוד יפה והמפגש עם הילדים היה מרגש עד דמעות ומשמעותי מאוד. יצאנו בלב מלא שמחה ממפגש עליז ומשמח. הילדים שבהתחלה חששו מהמפגש עם הסבתות הלא מוכרות התרפקו בחיבוקים ואהבה על הנשים שלנו וביקשו שנשאר.

 

בגן השני שבקיבוץ "גן אורנים "קיבלה אותנו נעמה הגננת עם צוותה גם כן בחום ואהבה והמפגש היה מוצלח מאוד.

 

המילים מתקשות להעביר את  סך כל החוויה שהייתה לנו.  המפגש הבלתי אמצעי עם הילדים היה מרומם נפש. מפגש  שבו לב אל לב מתחברים ללא בעיה וקושי. ומחיבור כזה אמיתי תמיד יוצאים נפעמים ועם טעם של עוד.

הסבתות שהשתתפו במיזם דיברו על כך שהחוויה הייתה נעימה משמעותית ותורמת ושמחו מאוד על היכולת לשמח ולתרום.

 

לטעימה קלה מההצגה בגשר לחצו כאן


ולצפייה בהצגה כולה לחצו כאן


 

ענבר וייס-לשם

עו"ס