title
title
title
title
title
title
מהנעשה בגיל עוז - שוחרי תרבות - נסיעה ראשונה

שוחרי תרבות – נסיעה ראשונה

הקמנו צוות שיזום נסיעות שתוכנם הוא אירועי תרבות ואומנות ברחבי הארץ. המטרה היתה ועודנה לתת הזדמנות לוותיקי העמק להתעדכן וליהנות מתוכן איכותי וממלא.

 

הנסיעה הראשונה היתה לתל אביב.

זכינו ליום עם מזג אויר נפלא, בורכנו בשמש מדודה ובריזה מהים. הגענו לנווה צדק, צעדנו בסמטאות הציוריות והיפות ספוגות הסיפורים מראשיתה של העיר הלבנה.

תחנתנו הראשונה הייתה במוזיאון נחום גוטמן, התרעננו בקפה ועוגה ויצאנו למסע בעקבות משיחות המכחול הקלילות והחינניות של הצייר נחום גוטמן. לצד ציורי דמויות ציוריות מהעיר תל אביב יפו, מוקדש במוזיאון חדר לעיתון "דבר לילדים" שהוא היה מקימיו.

 

תחנתנו הבאה - הגלריה של נעמי גבעון, בת למשפחת אספני אומנות, שבכספי השילומים שהוריה סרבו להשתמש בהם, נעמי שחזרה ובנתה בית בנווה צדק והפכה אותו לגלריה ליוצרים צעירים וליוצרים מפורסמים. היא בעצמה ספרה לנו את סיפורו המרתק של המקום.

 

ומנווה צדק הציורית פילסנו דרכנו מדרום תל אביב אל מוזיאון ארץ ישראל שבצפון העיר, הכבישים שכל כך חששנו מהעומס בהם, היו פתוחים והגענו במהרה ליעדנו.

התערוכה "המפה – לקרוא בין הקווים" לכבוד 70 שנה למדינה נגעו האוצרים בנושא הרגיש ושמו מפה, מתוך הידיעה כי מפה היא תבנית נוף המולדת, היא מהדהדת: מראות נוף, ריחות, טעמים וזיכרונות ומאחדת אידיאה סמלית וטריטוריה לחוויה של התקשרות אישית ולתחושות של שייכות.

בין העבודות ראינו את מיטב היצירות של אמנים ישראלים מכל הדורות - ביניהם מיכאל סגן-כהן, מיכה אולמן, דוד טרטקובר, ציבי גבע, גל ויינשטיין, אפרת נתן שהיא בת העמק מכפר רופין, דגנית ברסט, פריד אבו שקרה, זויה צ'רקסקי, שריף ואכד, אריאן ליטמן ועוד.

ובסופו של יום, נשארה המשימה להגיע הביתה בשלום.

 

מקצת התגובות של המשתתפים:

...יום כיפי מאלף ומהנה מוסיף שנות חיים ושמחה. מחכים לסיור - הטיול  הבא

...המון תודה הבאת לנו יום של שמחה! יישר כוח!

...תודה על יום נפלא מלא תוכן, אכפתיות ויופי, מחכים לסיור הבא!!!

...תודה!  נהניתי מהסיור וגם מהחברה. לא היית מגיעה לזה לבד. ממש טוב לי שאני במסגרת גיל עוז!

 

לטעימה קלה באמצעות אלבום התמונות שצילמה וערכה ברכה יואל לחצו כאן

 


 

 מי שהנושאים קרובים לליבו מוזמן להעביר אל הצוות רעיונות לסיורים ונסיעות.

 

ורד רוס

קידום השירות וייזום פרויקטים

 גיל עוזעמק המעיינות

050-8878881