title
title
title
title
title
title
מהנעשה בגיל עוז - יום סיור בגלריות

יום טיול קצר לגלריות בשער העמקים ובכפר יהושע

 

באסרו-חג שבועות יצאנו שני חוגים לציור בהדרכתה של אסיה לשם המורה לביקור בגלריה. התארגנו, עשרים חברות, ברכבים של המשתתפות בחוגים אלו.

כבר בעת הנסיעה בכבישים התרשמנו מהשינויים בכבישים ובמחלפים ומתנופת הבניה שבין הכרמל לעמק יזרעאל.

בקיבוץ שער העמקים נכנסנו לגלריה של האמנים חיה גרץ-רן הממוקמת בלול תרנגולות ישן.

 

אחרי התבוננות בתמונות ובמוצגים בגלריה, ישבנו לשמוע ולהכיר את האמנית. הקשבנו מרותקות לסיפור חייה, מילדותה בחולון דרך קיבוץ סאסא – חיפה – טבעון. חיה גרץ-רן היטיבה לספר ולשלב את עבודותיה בסיפור חייה, שחפפו גם לתולדות ארצנו (קבוצותינו -מדינתנו) ומשפותינו. רוב ציוריה עוסקים בנשים, בנות, חלוצות. דרכי עבודתה, הבקיאות שלה בחומרי ציור וצבע, הזמן הרב המוקדש לכל תמונה, כולל חיפוש בארכיונים, סיפורי בנים ונינים ואופן הציור הריאליסטי והתוצאות המדהימות הרשימו במיוחד, וליוו אותנו עוד ימים בשיחות ביננו.

 

בחלקו השני של הסיור נסענו לכפר יהושע. באנו לגלריה לא גדולה באזור בית הספר המקומי. באולם אחד הוצגו עבודות אחדות של חמישה אמנים פסלים וציירים. חלקן עבודות שהוצגו במוזיאונים אחרים והתפרסמו כבר.

עבודה מיוחדת היתה תמונה קבוצתית של ציירים רבים, כאשר כל הציורים שווים בגודלם ובכל ציור חבילת קש או גבעולי חיטה ובכל ציור מוטבעת תמונה קטנה אישית ממגוון נושאים שבחר הצייר. עבודה זו נקראת המתבן!

הקיר כולו היה מרשים ומעניין.

 

היה זה יום קצר, מתאים לגיל המשתתפות, מרגש, מגבש ומעור מחשבה.

 

תודה רבה לאסיה שיזמה ארגנה וביצעה

למען תלמידותיה המציירות בחדווה פעם בשבוע.

 

יזרעאלה כספי

טירת-צבי

 

ומינה רונן שצילמה ואלבום התמונות מוצג לפניכם – לחצו כאן


 

מה שריגש אותי במיוחד זה בציורים של חבילות הקש ישנו הציור של אחי  ששמו המקורי אליהו אבל הוא מכונה אליושע כינוי שקיבל בנערותו בסרט רוסי היה שחקן שאחי היה דומה לו מאוד ששמו היה אליושע. בציור הוא מופיע .

 

מינה רונן

חמדיה