title
title
title
title
title
title
מהנעשה בגיל עוז - סיור למכללה הלאומית לשוטרים

המכללה הלאומית לשוטרים – בית שמש

הסיור נערך במסגרת קורס העוסק במשטרה, מתוך אמונה שאת המשטרה צריך לראות במציאות, ולא רק בתקשורת. מרבית המשתתפים היו תלמידי הקורס ונוספו לחבורה שלושה  סטודנטים צעירים מקורס אחר של נעמי שהורידו משמעותית את ממוצע גיל המבקרים- ומה חבל שלא יכלו לתרום משהו גם להורדת הטמפרטורה באותו היום.

המקום מרשים ביותר לא רק ממבט על, אלא גם במבט מקרוב. בקמפוס מוזיאון המהווה בית מורשת למשטרת ישראל, ומרכז הדרכה מעורר קנאה ,פרגון וגאווה, (קנאה למחנכים שבינינו שאינם יכולים לספק תנאים פיזיים משופרים ומהודרים כאילו לחניכיהם,פרגון לאילו שזוכים  וגאווה לאומית ).בית מורשת משטרת ישראל

במקום תמונות, דוקומנטים, סרטונים, מייצגים וסרפיקו חסון האחד ויחיד המלווה את המוצגים בסיפורים וקטעים סטנדאפיסטים . כל המכלול המוזכר לעיל גרם לנו להתרגשות ולהנאה מרובים. הרי לפנינו תולדות משטרת ישראל מרגע הולדתה ארגוני השמירה למיניהם ,דרך השלטונות המתחלפים בארץ ועד היום. כסטודנטים המכירים פיסות כאילו ואחרות של תולדות היישוב, והאתגרים המשתנים בפניהם ניצבה המשטרה היה מעניין ומרגש לקבל את הכל בצורה קומפקטית ומרוכזת ולזכות בהסברים מאלפים של אנשי המקום.

המרכז להדרכה לשוטרים

שרדנו, ללא קלנועיות , את הדרך  הארוכה ואת השמש הקופחת בטמפרטורה שנתנה לנו הרגשה ביתית והגענו ל"מרכז להדרכה לשוטרים" וואו,וואו, וואו!  אין כמו מראה עיניים. נעמי תארה לנו בהתלהבות את המקום הייחודי,  ניסתה בכל כוחה לשנות את דעותינו הקדומות על השוטרים : " אחד קורא ,אחד כותב" , "אם לא תגמור את האוכל יבוא שוטר" וכיו"ב,ואף נתנה לנו סקירה על תולדות החינוך במשטרה אבל תמונה אחת שווה יותר מאלף מילים.                                                         הצירוף : חינוך-משטרה לא היה מובן מאליו, דורות של מפכ"לים ומפקדים בכירים עמלו על השינוי הערכי והתדמיתי של המשטרה. הבינו, חלמו, תכננו וכשהשיגו כסף אף יישמו והקימו מכללה לתפארת מדינת ישראל. במקום מקבלים השוטרים המתחילים הכשרה וכלים פסיכולוגיים, חינוכיים ומקצועיים להכשרת כל אחד במסגרת תפקידו העתידי, ושותלים בידיהם, בדמם ובמוחם ארסנל של התנהגויות מובנות ( ב – שוואית) במצבים שונים  (כולל במצבי חירום וקיצון). ראינו את חדרי הלימוד וחזינו במשחקי סימולציה ובתרגולי "רגע לפני הלחיצה על ההדק"  המקום משמש גם להשתלמויות ולסדנאות לריענון ולחיזוק שוטרים  בפועל.   " קיצור" כפי שאומרת מדי פעם נעמי "'הפיקוד עושה כל אשר לאל ידו על מנת להכשיר שוטרים מקצועיים (בכל המובנים וההיבטים)", וכולנו נתברך בוודאי בתוצאות המשתפרות והולכות מול עינינו.

כולנו קוראי עיתונים , צופי ומאזיני אמצעי התקשורת ומקבלים אינפורמציה און –ליין בל נתבלבל, ישנם ולעולם יהיו חריגים בהתנהגותם ועל כך יש לשופטם ולהענישם (גם בחינוך רגיל לא הכל 100),      הבעיה שבמקום להבין  שהיוצא מן הכלל בא ללמד על הכלל  אנשי התקשורת מעדיפים לכוון את עדשת המצלמה על החריגים ולהעצים את תמונתם , שהרי החדשה ש"כלב נשך אדם" אינה אטרקטיבית הסקופ המעניין הוא "אדם נשך  כלב" וכל העולם כולו אוהב אספקת חומר צבעוני ( בעיקר אם הצבע צהוב).

היה יום מדהים ומאלף (כמעט מעלף)!!!

השתכנענו נעמי (לא בעיה לשכנע את המשוכנעים).

 

 

 ליתקה קרין


כפר-רופין