title
title
title
title
title
title
משב רוח - סיפורי חותנת

סיפורי חותנת

 

זכיתי לשישה בנים ו... שש כלות. אם גם אתן חוות משהו מהמסופר כאן אשמח לשתף אתכן.

אתן לא לבד!!!

 

גדלתן וטפחתן ילד שהפך לנער והרי הוא גבר. הוא היה כולו שלכן! אהב את תבשילכן, שיבח את עוגותיכן, ולעיתים העביר ביקורת על התלבושת, על האיפור שהיה או לא היה, שותף לשמחתכן ולדאגותיכן, חמל עלייך ברגעי אומללות- (אם גילה אותם) והיה עזר לחזית כנגד ההוא שהיה האיש הקובע ברגעים שנזקקת לכך, ולפתע ביום בהיר אחד אחר הרעש והצלצולים שנקראים "חתונה" יצא מחייך.

אכן, לא לחלוטין אך מעתה הוא איננו שלך. כלל וכלל לא. הוא שלה לחלוטין!!

היא- מותר לה לשנות, למשל, את שמו. אתם קראתם לו מיכאל! במלרע כראוי לכתוב במסורת. היא קוראת לו: "מיקי"!! זה שמו לעלם. אנא קבלי זאת בהבנה – הוא כולו שלה.

את מתקשרת אליו, ואולי הוא אלייך לשיחה השבועית הקבועה – לשאלתך הוא משיב: "אני צריך לשאול אותה..." מה פתאום??!

כך. כך הם פני הדברים. הגבר הצעיר שטפחת וגידלת איבד לחלוטין את עצמאותו, הוא צריך לשאול אותה!! את מוכנה ליעץ לו, לומר לו מה נכון ולא נכון – אך הוא אינו רוצה כלל לשמוע את דעתך יש לו "אורים ותומים" משלו בעלת עיניים יפות, חיוך מקסים ובקרוב.. היא תהיה גם אם ילדיו.

                לפתע חדלו תבשילייך לפתות אותו. את יודעת --- קוראים לה יעל, רונית, שרית... לא משנה השם, היא מבשלת אחרת והוא כבר התרגל.

אף פעם לא הלך איתך לתיאטרון פתאום, הוא חובב הצגות. "הייתי איתה במחזה... היה נפלא!! ממש חוויה!" וליבך נצבט בצביטת קנאה. אך הביני – הוא אינו שלך. הוא שלה. שלה לחלוטין!! קבלי זאת בהבנה. קבלי זאת בשמחה. קבלי זאת בצער, בקנאה, בהשלמה... אלה החיים. כשיבואו לביקור נשקי את הנכדים האהובים ויהיה זה יותר מקורטוב של נחמה.    בהצלחה!!



תמונה קשורה

 

 

 

 

 

אבישג