title
title
title
title
title
title
שרות טוב - מחלקת הסיעוד של עמותת גיל עוז

בגיל עוז צוות מקצועי מתחום הזקנה הכולל עובדים סוציאלים עם ניסיון בתחום הזקנה.

הצוות יודע לאתר ולתת מענה לצרכים ייחודיים של האזרחים הותיקים. העמותה מכשירה ומדריכה את המטפלים הסיעודיים ומלווה אותם ואת משפחת המטופל בתהליך הטיפול באופן מקצועי, תוך שמירה על סטנדרטים גבוהים.

חוק סיעוד


הזכאות לשירותי סיעוד במסגרת הביטוח הלאומי נקבעת בהתאם למידת התלות של הקשיש בעזרת הזולת, או לפי מידת ההשגחה שהוא זקוק לה, כאשר החוק קובע 3 רמות: רמה א′ (תלוי במידה רבה) - 9.75 שעות שבועיות, רמה ב′ (תלוי במידה רבה מאוד) - 16 שעות שבועיות, רמה ג′ (תלוי לחלוטין) - 18 שעות שבועיות.

כדי לקבל גמלת סיעוד יש לעמוד בקריטריונים, מי שנמצא זכאי, יקבל עזרה ללא תשלום לביצוע פעילויות היום יום ובניהול משק בית. השירותים ניתנים על ידי מטפל או מטפלת שמגיעים לבית הקשיש ומסייעים לו.

צוות גיל עוז ילווה את המשפחה בסבך הבירוקרטיה עד השגת האישורים.

אנו פועלים בכ-40 ישובים (כולל ישובי מועצה אזורית גלבוע ומועצה אזורית עמק הירדן) המקבלים דרכנו שירותי סיעוד באמצעות חוק סיעוד של הביטוח הלאומי, שירותי סמך-מקצועי על-פי הזמנות מהמחלקות לשירותים חברתיים, וכן הזמנות ממשרד הביטחון והקרן לרווחת נפגעי השואה.


טרום סיעוד

כאשר יש צורך בקבלת שירותי סיעוד באופן מידי, לפני שמתקבל אישור מהביטוח הלאומי, (כגון לאחר אשפוז או נפילה) הקשיש יקבל משירות "טרום סיעוד" של גיל עוז מטפל/ת, עד קבלת גמלת חוק הסיעוד. השירות ללא תשלום.

ליווי והשגחה בזמן אישפוז

כאשר אדם חולה ומתאשפז בבית חולים, לא תמיד מתאפשר לבני המשפחה ללוותו 24 שעות ביממה. שרות הטיפול של גיל עוז נותן סיוע ע"י מטפלים סיעודיים מקצועיים בעלי ניסיון בטיפול בחולים.

את השירות ניתן לקבל מידית עם הבקשה.

השירות ניתן לפרקי זמן קצרים או ארוכים.

בימים קשים של חולי ואשפוז, צוות גיל עוז לצידכם לתמוך ולייעץ.

עזרה סיעודית קצרת מועד לאחר אשפוז לניצולי שואה

הקרן לרווחת ניצולי השואה נותנת 50 שעות טיפול לאחר אשפוז או ביקור במיון, לקשישים ניצולי שואה. הגדרת קשיש ניצול שואה הינה הגדרה מרחיבה מאוד, וכוללת כמעט את כל מי שנולד באירופה ועלה לארץ לאחר 1939 .

בכדי לממש את הזכאות יש לפנות בעת השהות בבית החולים לעובדת הסוציאלית של המחלקה.


שירותי טיפול סיעודי לאחר אשפוז.

לעיתים, בעת חזרת האדם לביתו, לאחר אשפוז קצר או ממושך, יש צורך בליווי בהכנת ארוחות, רחצה או כל צורך אחר. צוות הטיפול הביתי ערוך למתן שירות ע"י שליחת מטפלים סיעודיים מקצועיים לבית האדם.

שירות סמך מקצועי:

כאשר יש לאדם צורך בסיוע, אך הוא נדחה ע"י הביטוח הלאומי, ניתן לקבל עזרה דרך מחלקת הרווחה למספר שעות מוגבל בשבוע. הסיוע הוא עזרה בניהול משק הבית. העזרה ניתנת מטעם משרד הרווחה וע"י עמותת גיל עוז.

שירותי עזרה וסיוע פרטיים ניתנים כאשר יש צורך בסיוע ו\או טיפול סיעודי לפרקי זמן קצרים או ארוכים ללא זכאות לגמלת סיעוד, או כאשר הקף העזרה שאושר אינו מספיק.
ניתן לקבל עזרה מגיל עוז באופן פרטי.

עובדים זרים

כאשר בן משפחה זקוק לטיפול ולסיוע משך כל שעות היממה ומשפחתו מעוניינת להשאירו בביתו ובסביבתו המוכרת, אחד הפתרונות הוא טיפול על ידי עובד זר.

העובד יתגורר בבית המטופל ויסייע לו בחיי היומיום לאורך כל היממה.

קבלה וקליטת עובד זר דרך חברות העוסקות בכך הוא תהליך מורכב. צוות גיל עוז ילווה ויסייע לכם מקבלת ההיתר להעסקת העובד הזר, דרך הכנות בבית לקראת בואו של העובד כולל הדרכה לקליטה מוצלחת .


בתים משפחתיים -

בקיבוצי עמק המעיינות והגלבוע קיים מגוון של בתי אבות משפחתיים, בהם מתגוררים מבוגרים עם מגבלה בתפקוד היומיומי, המעוניינים בליווי וטיפול אישי. בתים אלו מלווים ע"י עמותת גיל עוז, בהעסקת עובדים, פיקוח, ייעוץ ופיתוח.

במסגרת הטיפול שניתן למטופלים הסיעודיים, עמותת גיל עוז גאה להיות בית חם למטופל ולבני משפחתו, ומחויבת לטיפול מקצועי ואישי ללא פשרות, תוך כדי דאגה לאיכות החיים ולשמירה על כבוד האדם.

אנו מאמינים שאדם שחי את כל חייו בקיבוץ, ולעת זקנה נזקק להשגחה וטיפול אינטנסיביים יותר, זכאי לקבל את הטיפול בביתו - קהילתו.הייחודיות של משרד הטיפול הביתי היא בזמינות של 24 שעות ביממה, ובראייה הוליסטית של האדם. אנו מלווים את המטופלים הן בביתם, הן במרכז היום לקשיש, הן במעבר לבית משפחתי או לטיפול ע"י עובד זר והן בעת הצורך באשפוז או בשיקום.

מוזמנים תמיד להתייעץ ולשוחח בכל הקשור בטיפול בכם או בבני משפחתכם.


לשרותכם: 04-6757406, עו"ס רקפת  050-5267077 | נל מויאל - 050-4520002