title
title
title
title
title
title
מהנעשה בגיל עוז - "פותחים אור אל העם היהודי

"פותחים אור אל העם היהודי" – מנהיגות נוער


ביום חמישי שעבר, כ"ו בכסלו תשע"ח, 14 בדצמבר 2017, הגיעו לבית גיל חברי מנהיגות הנוער האזורית – מהעמק ומהעיר בית שאן, לבוקר של מפגש מרגש ועמוק.

חברי מנהיגות הנוער הגיעו בכדי לשתף את חברי הבית על הסמינר החינוכי שחוו בעיר קליבלנד.

פתחה את המפגש הילדה בן-גוזי, חברת בית גיל עוז, וסיפרה לבני הנוער על מהו "בית גיל עוז" עבורה. היא חשפה בפניהם את החשיבות של הבית החברה והתעסוקה המגוונת אותו היא חווה כאן בבית גיל עוז ושלמעשה זהו עבורה הבית השני, אם לא הראשון.

דבריה החמים עברו מליבה השופע אל ליבות בני הנוער שהיו קשובים ומרוגשים.

אביגיל ברקאי, רכזת הקבוצה מטעם "שותפות ביחד" ו"הסוכנות היהודית", סיפרה בקצרה על המסע וחשיבותו והעבירה את רשות הדיבור אל חנה קופל, אחת מחברות המשלחת.

חנה ריגשה את כולנו בסיפורה האישי. המפגש כולו הוקדש לזכרו של אביה, אלי קופל ז"ל, שנפטר לפני מספר חודשים שהיה חבר בבית גיל עוז תקופה ארוכה.

"אבא היה גאה בי כאשר יצאתי למשלחת"   - שיתפה חנה והוסיפה – "כאשר חזרתי מקליבלנד וסיפרתי בבית על החוויות שעברנו הוא מאוד רצה להתגאות בי כביתו ושנבוא לכאן, כל חברי המשלחת, לספר לחברים שלו. לצערי, לא הספקתי, וכעת אני סוגרת מעגל אישי ומגשימה את ההבטחה לאבא בפניכם".

השיתוף המרגש הזה יצר חיבור בין-דורי מיוחד במינו שגרם לחברים לרמות קשר ושיח עמוקים עם קבוצת נוער מופלאה זו.


 

התחלקנו לשתי קבוצות, ובכל אחת מהקבוצות חברי המשלחת תיארו דרך התמונות שהיו מונחות על כני ציור וקטעים מתוך יומן המסע את חוויותיהם. חברי הבית שאלו על התמונות השונות וכך יכלו חברי המשלחת להרחיב על היכן צולמה התמונה ומה היה המקום בו צולמה.

לאחר המפגש הזה הועמק הקשר באמצעות מפגש ממשיך בו החברים העלו סיפורים אישיים על אור וגבורה ועלו תכנים מרגשים בהם חשפו החברים אחד בפני זולתם דברים אישיים ביותר שסוכמו על ידי אחת מחברות הבית- "למרות שאני מכירה אותך מזה זמן רב, לא ידעתי על כך אף פעם".

הדלקנו יחדיו את הנר השני בחנוכייה, סעדנו את ליבנו בשתיה חמה ובסופגניות.

המשכנו במשחק בינגו לחנוכה, ובשירה בציבור ומעגלי ריקוד ונפרדנו בקושי רב, עקב הרצון להמשיך במפגש עוד ועוד.


 

וכך כתב אהרן גולדבלט אחד מחברי המשלחת, לאחר הבוקר הזה עימנו בבית גיל עוז:

ביום חמישי הגענו חברי המנהיגות האזורית להתנדבות בגיל עוז. התרגשנו מאוד לפני המפגש ושמחנו על ההזדמנות לתת מעצמינו לקהילה.

התחלנו בתחנת הסיפורים ושמענו את הוותיקים שסיפרו על עלייתם למדינה, על החיים של לפני ואחרי הקמת המדינה והתרגשנו לשמוע סיפורי אור מעוררי השראה.

סיפרנו על הסמינר בקליבלנד והצגנו תערוכה שבה תמונות וחוויות על מה שעברנו. בהמשך אכלנו סופגניות, שרנו שירי חנוכה ושירי ארץ ישראל הישנה והטובה. וסיימנו במעגל ריקודים משמח.

התחושה שאיתה יצאנו הייתה קסומה, האווירה הייתה נהדרת ומשמחת, הודות לצוות המיוחד והמסור שנתן מכוחו וממרצו ותרם להרגשה חמה ונעימה בגיל עוז.

אנו מקווים שגם אנחנו תרמנו ושימחנו כחלק משמחת חג החנוכה.

רצינו להגיד לכם, הוותיקים, תודה גדולה על השמחה, החכמה וטוב לבכם.

אנחנו זכינו להכיר טובה ותודה לאנשים כמוכם שבלעדיכם לא היינו פה היום.

אנחנו בטוחים שהאור של כולכם ילווה אותנו בהמשך דרכנו ובעזרת ה' , אנו נצליח להוסיף ולהאיר.

תודה על הזכות! חנוכה שמח

 

 

לצפייה באלבום התמונות מבוקר זה לחצו כאן

 ומתוך החוברת סיכום אותה כתבו חברי המשלחת מספר קטעים:  

השתתף, התרגש וכתב


גדי ליאון

עורך מעת לעט