title
title
title
title
title
title
מהנעשה בגיל עוז - נש"ר זוכר את יצחק רבין ז"ל ומחפש את "ניצוץ האהבה"

נש"ר זוכר את יצחק רבין ומחפש את "ניצוץ האהבה"

 

לרגל יום הזיכרון ליצחק רבין ז"ל שחל השבוע נערכו מפגשי נש"ר בבית גיל עוז ברוח היום.

המפגש החל בשירו של אביב גפן "לבכות לך" שהפך להיות אחד מהשירים המזוהים ביותר עם העצרת בכיכר מלכי ישראל באותה מוצאי השבת. השיר נכתב לזכרו של חברו של אביב שנהרג בתאונת דרכים באופן ספונטני אביב שר אותו באותה העצרת.

רבים מהילדים ומחברי הבית הכירו את השיר והצטרפו לשירה.

 

המשכנו בשירו של אהוד מנור "אין לי ארץ אחרת", בלחנה של קורין אלאל, שנכתב כשיר מחאה על מותו של אחיו יהודה במלחמת ההתשה. הילדים וכמו-כן חברי הבית בחרו שורה או משפט בשיר שהם מתחברים אליה ועלו רעיונות מגוונים כיצד השיר קשור גם לזכרו של רבין.

חידדנו את הנקודה שאכן זו ארצנו וזו מדינתנו ועלינו כולנו, מבוגרים וצעירים כאחד, למצוא את המשותף, את המקשר תוך כיבוד הדעות שאינן שלי דווקא.

 

חיזוק לכך בא בשירו של אהוד בנאי "ניצוץ האהבה" אותו הוא מבצע עם דקלון. בעת השמעת השיר וההאזנה אליו נוצרה תנועת ריקוד משותפת רב דורית מחממת את הלב כפי שתוכלו לראות בסרטון, לחצו כאן.


 

העמקנו את יכולות ההאזנה לשירה וזיהינו כלים המופיעים ברקע וכן את המבנה של השיר הבנוי כ"שירת מענה". שרנו כמענה- חגית שרה ולאחריה חזרנו על השורות כמענה לחגית והיתה שירה מיוחדת במינה.

 

לקינוח צפינו בסדנת אומן של חנוך פיבן העוסק בשיר ומנתחו בצורה ויזואלית ותכנית – מוזמנים לצפות - לחצו כאן.הקשרים הרב דוריים מעמיקים ואנו מחכים להמשכם...

 

 

גדי ליאון

רכז מיזם נש"ר

בית גיל-עוז