title
title
title
title
title
title
ניגון המעיינות - גלגל ענק חלב ודבש

גלגל ענק   חלב ודבש

מילים שמרית אור     לחן : קובי אושרת

אדם בונה ביתו בדם ויגע 
מלילו ויומו 
ובסופה עזה, ממש בן רגע 
הוא חרב, כן, חרב עולמו

עוד שנה ועוד שנה 
הזמן הוא גלגל ענק 
ומחר עוד יום שממרומיו 
נדאה למרחק

מעגל נפתח בכל שנה 
ומעגל נסלח בכל שנה 
ואם דבר לא השתנה 
מחר ודאי נצחק
מעלה כשזה טוב 
ולא נורא כשמטה, אם זה רע
תמיד יש עוד ברירה
הזמן הוא כמו גלגל ענק

אדם אוהב תמיד בתום ולהט 
ביומו ולילו 
פתאום כמו רוח פרא לא נודעת 
נעלם, נעלם חלומו

עוד שנה ועוד שנה 
הזמן הוא גלגל ענק 
ומחר עוד יום שממרומיו 
נדאה למרחק

 

לצפייה בביצוע להקת חלב ודבש לחצו כאן 

 

גַּלְגַּל עֲנָק הוא שיר מאת חלב ודבש.  את השיר כתבה שמרית אור והלחין ועיבד קובי אשרת.

השיר נכלל באלבומה הראשון של הלהקה, "חלב ודבש". הוא נכנס למצעדי הפזמונים השבועיים של רשת ג' ב־2.10.1979  זכה להצלחה גדולה והגיע למקום הראשון במצעד ב־ .31.10.1979 השיר שהה בפסגת המצעד לא פחות משבעה שבועות רצופים, ובסך הכול צעד 19 שבועות, עד13.2.1980 .  הישגיו של השיר במצעדי הפזמונים השבועיים הופכים אותו לאחד השירים המצליחים ביותר שם אי פעם.

במצעד השנתי תש"ם (1980) של רשת ג' זכה השיר בתואר "שיר השנה". בכך השלימה הלהקה זכייה שנייה ברציפות בתואר זה, אחרי זכייתו של "הללויה" בשנה הקודמת. הלהקה עצמה זכתה בתואר "להקת השנה" במצעד זה.

חלב ודבש הייתה להקת פופ ישראלית שפעלה בעיקר בשנים 1979-1984.

הלהקה נוסדה ערב פסטיבל הזמר והפזמון של 1979 לצורך ביצוע השיר "הללויה"  של שמרית אור וקובי אשרת.  חברי ההרכב היו ראובן גבירץשמוליק בילויהודה תמיר וגלי עטרי . במקור נכתב "הללויה" עבור להקה אחרתהכל עובר חביבי, אבל סולנית "הכל עובר חביבישלומית אהרון ויתרה על השיר. אחרי שנשארו ללא הרכב מתאים לביצוע השיר בפסטיבל, המפיק שלמה צח, ויוצרי השיר אור ואשרת החליטו להקים להקה חדשה במיוחד למטרה זו. בסופו של דבר השיר זכה בתחרות וייצג את ישראל בתחרות האירוויזיון שנערכה באותה השנה בירושלים, שם גרף את המקום הראשון.

השיר "הללויה" השתתף, כאמור בתחרות האירוויזיון שנערכה באותה שנה בישראל, זכה במקום הראשון לאחר הצבעה מורטת עצבים והפך להצלחה בינלאומית. בישראל הוא הוכתר כשיר השנה במצעד הפזמונים השנתי של קול ישראל ושל גלי צה"ל. באותה שנה הודיעו בקול ישראל כי "הללויה" יהפוך להמנון הלאומי "החדש" ויחליף את "התקווה" של נפתלי הרץ אימבר. מאוחר יותר התברר כי מדובר במתיחת אחד באפריל.  בעקבות ההצלחה, המשיכו חברי ההרכב בקריירה מוזיקלית עשירה.

Image result for ‫חלב ודבש גלגל‬‎