title
title
title
title
title
title
מהנעשה בגיל עוז - "שומרי סף" יום השתלמות מיוחד בבית גיל עוז

"שומרי סף" יום השתלמות מיוחד בבית גיל עוז

 

ביום ד' ט"ו באלול, 6 בספטמבר,  התקיים בבית גיל עוז יום השתלמות בנושא מניעת אובדנות בקרב אוכלוסיית הקשישים.

יום השתלמות חשוב זה התקיים כחלק מסדרת מפגשים לאנשי מקצוע מתחומים שונים בתחומי הַרָשוּת של המועצה האזורית בעמק המעיינות. המועצה שלנו חברה לתכנית הלאומית למניעת אובדנות וחרטה על דגלה את הרצון להתוודע וללמוד על נושא האובדנות, והצורך בקבלת כלים ודרכי פעולה נכונים.

נושא האובדנות מעורר קושי וחשש בלב התושבים, גם אצל אנשי המקצוע. מכאן הצורך הגדול ללמוד כיצד לגשת לאדם האובדני, מה כדאי להגיד ומה לא וכמובן לאלו אנשי מקצוע ניתן ורצוי להפנותו.

 התכנסנו אנשי מקצוע והעוסקים בגיל השלישי ללמידה משותפת. הגיעו מנהלי בריאות ורווחה, מטפלי שטח, אחיות המרפאה, מנהלי קהילה, מנהלי בתים סיעודיים, עובדים סוציאליים, מתנדבים, נציגי חברות סיעוד, עובדי חברות השמת עובדים זרים ועוד. כולם מוכנים להיות "שומרי הסף" למניעת אובדנות בקרב ותיקים.

 

חבצלת אסקרוב מאגף ההדרכה של היחידה למניעת אובדנות העבירה את ההשתלמות. חבצלת לימדה אותנו על התופעה, אוכלוסיות בסיכון, וניפצה מיתוסים רבים שרווחים בקהילה. באופן מוחשי למדנו כיצד מדברים על אובדנות ללא חשש, איך מסייעים לאדם עם דחפים אובדניים לפנות לעזרה ומיהם אנשי המקצוע היכולים לסייע ופעמים רבות למנוע את המעשה האובדני. ערכנו סימולציות בהדרכתה של חבצלת על מנת לתרגל מצבים מהשטח.

 

ללא ספק, זו היתה השתלמות מאוד משמעותית עבור כולנו. על אף הנושא הלא פשוט רגשית, יצאנו מחוזקים מהכלים החשובים שניתנו בידנו.

 

מכאן אני מודה מאוד לנוגה גיל ועפרה סתת וכמובן למשתתפי יום זה על הזדמנות שניתנה בידינו לקיים מפגש למידה כזה והמוכנות ללמוד יחד אצלנו בבית גיל עוז כיצד להעניק לוותיקנו את השירות המקצועי והמקיף ביותר.

כאן המקום להזכיר שעמותת גיל עוז שוקדת במשך כל השנה על נתינת המענים והטיפול הרגיש והמקצועי לותיקי העמק ובני המשפחה שמטפלים ביקיריהם.

 

בברכת שנה טובה ובריאה !

 

אניה סמליך, עו"ס

רכזת תכניות קהילתיות

טלפון- 04-6757419

נייד- 050-5340227

פקס- 04-6584874

דוא"ל -  anyacym@gmail.com