title
title
title
title
title
title
מהנעשה בגיל עוז - "יום עיון- "בני משפחה מטפלים"

יום עיון "בני משפחה מטפלים" בבית גיל עוז

 

ביום שלישי, לפני כשבוע, התקיים בבית גיל עוז יום עיון בנושא "בני משפחה מטפלים". התקבצו ובאו עשרות אנשי מקצוע ביניהן מטפלות שטח מנהלות בתים סיעודיים מהעמק ומחוצה לו להעמיק וללמוד עוד בנושא חשוב זה.

 

הכנס אורגן בשיתוף פעולה פורה ומקצועי עם גב' מירי יבין, מנהלת מרכז הדרכה ג'וינט ישראל-אשל, ד"ר דפנה הלפרין מהמכללה האקדמית עמק יזרעאל, וגב' תמר בסביץ', מנהלת תכניות בני משפחה מטפלים בג'וינט ישראל-אשל וצוות בית גיל עוז.

 

העולם נמצא לפני "הצונאמי הכסוף" אותו מביאה המהפכה הדמוגרפית הנוצרת עקב עליה בתוחלת החיים. 30% מהאכלוסיה מטפלת באדם זקן, מתוכם כשני שליש הן נשים. הטיפול מחולק לשניים , הטיפול האישי והטיפול הקהילתי ויותר מתמיד יש צורך באינטגרציה בין כל הגורמים.

יום העיון עסק בנושא עימו אנו מתמודדים יום-יום- מי יעזור ומי יטפל במטפל? מי יראה את המטפלים ויתן מענה לצרכיהם המשתנים.

למדנו בהרצאת הפתיחה של ד"ר דנה פאר על האתגר והמקום של בני משפחה מטפלים, רעיונות וכלים חדשים הולכים ומתפתחים בעולם ובקהילת המחקר.

צפינו בסרט שנערך על ידי גב' תמר בסביץ'- סרט המתאר את התמודדותם של שני בעלים ואישה המטפלים בבנות ובבן זוגן.

הסרט ריגש ביותר את כולנו.

חווינו גם שתי סדנאות, האחת עם ד"ר אריאל וורנר והשניה עם  גב' רחל לדאני אשר עסקו במתן כלים לבני המשפחה המטפלים בכדי לסייע להם בהתמודדותם.

לאחר הסדנאות שהיו אינטימיות ובעלות תוכן רגשי עמוק ומקצועי כאחד התכנסנו שוב למליאה להרצאת סיכום בנושא הגישור כהתמודדות עם קונפליקטים במשפחה הרב דורית במגזר הכפרי שניתנה בידיה האמונות של גב' מריאלה בוחניק ונפרדנו עם טעם של עוד. 

תודה לכל אלה שעסקו בהכנת היום, למרצות ולמנחות הסדנאות ולכל אלו שהגיעו והעשירו את עצמם בידע רב ומגוון.

 

גיל עוז עם הפנים לקהילה והפעם עם פנים לקהילה המקצועית.


 גדי ליאון 

מומחה שיקומי