title
title
title
title
title
title
מהעת הזו - על השלום

שלום רב קוראנו היקרים

 

ל"ג בעומר בפתח ועימו המדורות והיחד.

האחווה והחיבור הכה נחוצים לנו

בתוכנו ואחר כך עם שכנינו

הינו הרעיון הטמון בשמחת חג זה.

 

ואשתף אתכם קוראנו היקרים

באנסמבל תפילת האמהות - ״הארץ הזאת״ 

וכך כתבה יעל דקלבאום:
אני מתרגשת לשתף איתכם שיר מתוך חזרה ראשונה של האנסמבל, לקראת הופעתנו בפסטיבל יערות מנשה ב 18/5.

יעל דקלבאום ו״אנסמבל תפילת האמהות״ מארחות את מרים טוקאן.

אנסמבל נשים חדש פורץ גבולות, המאחד על במה אחת, 14 נשים חילוניות, דתיות, ערביות, נוצריות ויהודיות כאחת, בהילולה של עוצמה נשית, הנושאת על גליה את הבשורה של העולם החדש.

עולם בו נלמד לראות את היופי שבשונה, להתאחד מעל לדת ולאום, ונשיב למרכז את הדגש על ערכים של אנושיות, אוטנתיות, לב, ערבות הדדית ותקווה.

האישה הנה מרכיב הכרחי, חיוני ובלתי נפרד מבניתו של עולם חדש זה, ודרך המוזיקה, ההרמוניה והקצב, נצא למסע ממיס לבבות, רוקע רגלים, ותפילה משותפת, שתפתח שערי שמים.

יעל דקלבאום יצרה את השיר ״תפילת האמהות״, שהפך להמנון של צעדות התקווה של תנועת ״נשים עושות שלום״ , וממשיך להדהד בכל העולם אל מיליוני אנשים.

לצפייה בביצוע השיר לחצו כאן


 בהצצה אל תוך חדר החזרות של האנסמבל, נוכל לשמוע את ״הארץ הזאת״, אותו תרגמו לערבית מיצרית הגר סמיר ואימה, ונאבאוויה איברהים מוסה סאברה.

בהמשך למסר של תפילת האמהות, שרות נשות האנסמבל עוד תפילה משותפת, למען תקווה וחיים ראויים ואופק חדש שיתגלה לעיני כל היושבים על הארץ הזאת.

יעל: ״ישנם אנשים טובים בכל מגזר, דת ולאום, שרוצים לחיות בשלום. התפילה שלי היא שנלמד לראות מעבר לשוני בינינו את הכמיהה העמוקה, המשותפת, לחיים של חירות ושפע. אם נאמין למציאות, לא נוכל לשנות אותה. הגיע הזמן להתחיל לשנות״.

ההרכב יופיע לראשונה על הבמה של פסטיבל יערות מנשה ב 18/5 בשעה 21:00

על הבמה יבוצעו קטעים חדשים שיצרה יעל באנגלית ועברית, וקטעים בערבית שנוצרו בשיתוף עם הגר סמיר, מרים טוקאן ויוצרות נוספות, הנושאים בתוכם את המסר של מהפיכת הנשים העולמית, שלום, אהבה ואחדות.

לצפייה בביצוע השיר "הארץ הזאת" לחצו כאן

 

אהבה ואחדות שלום וידידות

יכולה לבוא אך ורק

אם נכיר באמת הפשוטה

להכיר בשונותו של האחר ולשמוח עימה

לא על חשבון הייחוד האישי שלי.

 

 

 שבת שלום

וחג ל"ג בעומר שמח

 

גדי ליאון

העורך