title
title
title
title
title
title
סיפורי מקום - ג'ולי חגגה מאה

ג'ולי חגגה מאה


ג'ולי אישה עליזה, מלאת חיות, חגגה השבוע מאה שנה להולדתה!

ההכנות מאחורי הקלעים החלו לקרום עור וגידים עוד שבוע לפני כן.

אך ישנו כאן סיפור בתוך סיפור. ג'ולי הגיעה לבית הסיעודי "עטרת-צבי" בקיבוץ טירת-צבי לפני כשנתיים מהעיר בית שאן. סיפור הגעתה גם הוא פרק מיוחד השזור בחייה, אך קשור לאישה מיוחדת במינה- מירב אלבז (מנהלת בית הספר התיכון המקיף).

מירב, בעודה נערה, תלמידת תיכון, התנדבה במסגרת "מחויבות-אישית" עם ג'ולי כיוון שהיתה ערירית ובודדה. הקשר הלך והתפתח ובעיקר, העמיק. כל משפחתה של מירב הפכה למשפחתה של ג'ולי.

מירב התגייסה לצה"ל וחשבה שבכך הקשר ייגמר, אך כדי שלא להאריך ולמתוח אתכם הקוראים, הגיע היום לחגוג עם ג'ולי בנה של מירב שהינו חייל. מירב חיפשה עבור ג'ולי בית לעת שיבתה ולאחר חיפוש מעמיק החליטה ש"עטרת-צבי" זה הבית המתאים ביותר עבורה.

 

וכעת למסיבת יום ההולדת שהתפרסה על פני היום כולו.

בשעות הבוקר הגיעו ל"עטרת-צבי" ילדי הגנים והפעוטונים עם ברכות ופרחים והשמחה היתה רבה. צוות הבית אפה עוגה מרשימה והשמחה רבתה. להתרשמות מהאווירה לחצו כאן


 

אחר הצהרים, במהלך זמן פעילות התעסוקה, הגיעו לחגוג עימה תלמידי "רגבים" בריקודים ובשירה.  ג'ולי על כיסא הגלגלים הוכנסה מיד אל מעגל הריקודים תוך כדי שהיא מתופפת בדרבוקה בקצב השירה. לחצו כאן לצפות במעט הריקודים והשירה.


 

החיוך על פניה הלך והתרחב בראותה את הנערים כה שמחים שזכתה להגיע לגיל מאה וההתרגשות היתה מכל הכיוונים.

לפני שנפרדו נגשו הנערים, כל אחד בתורו, לברכה ועל פניהם ניתן היה לראות שהברכות יוצאות מן הלב ומיד נשאבות פנימה אל ליבה של ג'ולי.

היא שלא זכתה להביא לעולם ילדים משלה פתאום יש לה כה הרבה מסביבה.

חברים מהקיבוץ הגיעו אף הם לחגוג עם אישה אשר איננה חברת הקיבוץ, שהרי לא בכל יום זוכים לחגוג יום הולדת כה מכובד שכזה.

 

היה זה יום מרגש עבור כל החברים המכירים את ג'ולי וכמובן גם עבורה, ובעיקר לראות קהילה שיודעת לעטוף באהבה וברגש אמיתי של קרבה אישה שידעה בדידות וכעת כה מחוברת לקהילה והקהילה אליה.

השילוב והחיבור של הגילאים השונים- הן ילדי הגנים והן תלמידי רגבים וארגון היום כולו נעשו באהבה רבה על ידי צוות הבית והכל לכבודה של אישה יקרה זו.

 

גדי ליאון

מומחה שיקומי