title
title
title
title
title
title
מהנעשה בגיל עוז - הנש"ר התייחד עם יצחק רבין

הנש"ר התייחד עם יצחק רבין

במפגשנו השבוע, יום לאחר שחלפו 21 שנה להירצחו של יצחק רבין ז"ל, הקדשנו את המפגש עם ילדי נש"ר ללקחים ולמשמעות- "כן לשלום, לא לאלימות".

התחלנו את המפגש עם שירו של אביב גפן- "לבכות לך" ולאחריו את שירו של אהוד מנור- "אין לי ארץ אחרת". כל אחת ואחד מהשותפים למפגש התבקשו לבחור שורה או שתיים מתוך מילות השיר אליה הם מתחברים במיוחד. לאחר ששרנו את השיר יחדיו נערך שיתוף בבחירה של כמה מהילדים ומהוותיקים.

האווירה וה"יחד" יצרו בטחון ובגרות והדברים שהובעו היו מרגשים במיוחד- "כאן הוא ביתי" גם אם לא להכל שמתרחש אני מסכים, או "רק מילה בעברית חודרת ..אל נשמתי"- השפה הכה מיוחדת שלנו החודרת אל תוככי נפשי, או גם אם אינני מסכים לדעתך אני מכבד אותה כדעה שיכולה להישמע.

משם המשכנו אל שירו של אהוד בנאי- "ניצוץ האהבה", ובשירת מענה למדנו לשיר אותו. הבחנו בתוכן השיר כי הוא עוסק בהפכים אך באם קיים "ניצוץ של אהבה" אפשר ואף ניתן לחיות יחדיו גם אם איננו מסכימים על הכל.

צפינו בסרטון בו האמן חנוך פיבן יוצר באומנות פלסטית דרך השיר ומסביר את תוכנו.

מומלץ לצפייה – לחצו כאן


הבגרות והפתיחות שליוו את כל שעות המפגש הן-הן התקווה שצומח כאן דור צעיר אשר ידע לגשר על פערים ודעות מנוגדות בדרך של הידברות ושיח.אנצל את ההזדמנות להודות לילדים ולוותיקים, למורות ולמלווים לחגית אשר על בחירת התכנים והפעילות ולפיטר על הליווי המוסיקלי, אשר יצרו ואפשרו מפגש כה מיוחד ומחמם את הלב.

גדי ליאון

רכז מיזם נש"ר

בית גיל-עוז