title
title
title
title
title
title
מהעת הזו - אהבת חינם מהי

שלום רב קוראנו היקרים

ביום ראשון נציין את האבלות

על חורבן ירושלים ובית המקדש.

אבלות זו אינה רק על החורבן שהיה,

אלא על הגורמים לו הממשיכים עד עצם היום הזה.

"שנאת חינם" מול "אהבת חינם"

זו מהות הנושא של תיקון העולם

החברה הקרובה והחברה בכללותה.שני סיפורים קצרים להמחשת הענין:


מחזה מחמם לב שלא רואים כל יום. אתמול, רחוב סואן בירושלים, בשובי לרכבי החונה אני רואה בחור חרדי צעיר, ליטאי חלק-פנים, משלשל מטבע למדחן של רכבי. אני שואל אותו: אתה מודע לכך שאתה מכניס כסף למדחן של הרכב שלי? הוא עונה: תראה, עוד שניה אתה מקבל דו"ח. ואכן, אני רואה שבמרחק שני מטרים מאתנו מתקדם לעברנו פקח עיריה, רושם דוחו"ת. אשריך! אני קורא לחרדי הצעיר, אך הוא כבר רץ לרכבים הבאים, להכניס מטבע לכל רכב שפג מדחנו.

וזה לא הסוף: הפקח – גבר ירושלמי מוצק, גלוי-ראש ועתיר-זיפים – משיג את הבחור ומתחיל לתקן אותו: לא, תראה, לאוטו הזה יש מדחן תקף בחלון, להוא שם אין כסף. וכך הם הולכים ביחד והפקח מראה לבחור היכן להוסיף כסף. אני לא יכול להתאפק, הולך אליהם ואומר, עשיתם לי את היום, אתם פשוט שני צדיקים, שירבו כמותכם בישראל! אני לא צדיק, משיב הפקח, הוא הצדיק, אני רק עוזר לו.

מתוך הפייסבוק

ועוד סיפור נוסף שהופיע בפייסבוק:

בחוף אשקלון עם חיילי מחלקת מבצעים של חיל הים

יוני הוא אחד הדיירים הבולטים ב"עלה נגב נחלת ערן". בלונדיני, גבוה, עיניים תכולות. בחור יפה תואר שאינו מדבר. ב-2006 יוני חלק חדר עם ערן בננו, עד מותו הלא צפוי של ערן ממחלה נדירה. יוני הוא גם אחיו של דני, ראש מחלקת המבצעים של חיל הים. בין דני ליוני אהבה גדולה פורצת גבולות. לפני כחודשיים יזמו דני וחייליו ממחלקת מבצעים יום עם יוני וחבריו.ביום חמישי האחרון, החליטו שהם רוצים לקחת את דיירי הכפר לפעילות כף בחוף הים באשקלון. יציאה לחוף הים איננה פעילות שגרתית עבור דיירי הכפר. דרכי הגישה לרצועת החוף איננה נגישה לכיסאות גלגלים ונדרש צוות רב שילווה יציאה כזו. על אף הקשיים, בעזרת החיילים המדהימים של דני, דיירים רבים יכלו להשתתף בפעילות, להיכנס למים, כולל אלו הנעזרים בכיסאות גלגלים. זו הייתה עבורם חוויה בלתי נשכחת מלאה באנרגיות והתרגשות רבה. במילותיו של דני: "מי שנכנס עם הדיירים למים הרגיש התרגשות אדירה. כאילו טסנו לחו"ל. ורק היינו בים, אבל הייתה תחושה של חירות וקסם".
תודה לדני וחייליו על היוזמה, על האהבה לשונה ולחריג ועל חוויה מיוחדת במינה ליוני וחבריו, חבריו של ערן שלנו שרוחו שורה בכל מקום בכפר.

דורון אלמוג

בואו ונרבה ב"אהבת החינם" שלנו.

שבת שלום

גדי ליאון

העורך

גלריית תמונות