title
title
title
title
title
title
מהנעשה בגיל עוז - עדכון לקורסים בתשע"ז

בפרסום התוכנית "חיטוב המוח" בחוברת הקורסים של "מעיינות הדעת" לשנת תשע"ז חלה טעות.

לפניכם התוכנית המעודכנת לשנת הלימודים תשע"ז.

מחיר הקורס: 440 ₪.

סדרה חדשה- "אינטליגנציות חבויות" - בבית גיל-עוז

בהנחיית: דר' רועי תירוש

הקורס יתקיים בימי א' בין השעות 10:30-12:00

הסדרה מיועדת למתחילים וממשיכים

מספר מפגש

תאריך

נושא

1

30/10/16

"היה או לא היה"

זיכרונות אמיתיים, זיכרונות מדומים ושכחה.

לצורכי הישרדות ורבייה אופטימליים המוח מאפשר לנו לשכוח ובמקביל לזכור דברים שכלל לא התרחשו. בהרצאה נרחיב בעניין זה בליווי מחקרים המשלבים fMRI שנעשו במכון ויצמן.

2

13/11/16

"איזהו הגיבור? הכובש את ייצרו"

ניהול קונפליקטים במוח האנושי

האזור הסב-קורטיקלי במוח רוחש פעילות המתנהלת על ידי דחפים אבולוציוניים שמטרתם לשמר חיים. דחפים אלו, במקרים רבים אינם עולים בקנה אחד עם הקודים ההתנהגותיים בחברה המערבית המודרנית. איך מתנהלת דחיית הדחפים בקורטקס, מה קורה שהפעילות בקורטקס משתבשת, מה ההבדל בין הגבר לאשה בהקשר זה. בהרצאה נענה על שאלות מסקרנות אלו ואחרות ונעזר במחקרים עדכניים מחקר המוח.

3

27/11/16

"הגוף הנפש ומה שביניהם"

כיום כבר ידוע שדקארט טעה בקביעתו שהגוף והנפש אינם קשורים זה לזה.

בהרצאה נציג איך הגוף משפיע על הנפש ואיך הנפש משפיעה על הגוף בעזרת שלל דוגמאות הלקוחות ממחקרים וקשורות בקשר אדוק לחיי היום יום שלנו.

4

11/12/16

"הנאות, אובססיות והתמכרויות"

מה מאפשר לנו לחוש הנאה? מתי החיפוש אחר ההנאה נהפך לאובססיה? למה בהמשך, מרכיב ההנאה יכול לפוג ונשארת רק האובססיה לרצות את הדחף? חקר המוח מקדיש כיום תשומת לב רבה לחקר ההתמכרויות, זאת כמובן בכדי לנסות ולצמצם את התופעה. בהרצאה נבין מדוע נופל המוח ל"מלכודת הדבש" ומה ניתן לעשות בנידון.

5

15/1/17

"אני חושב משמע אני קיים", האומנם?

אין ספק שהחשיבה הקורטיקלית מייחדת את האדם. בהרצאה זו נבין מהי החשיבה מבחינה עצבית ומה ייחודה בבני האדם. כמו כן, נכיר מצבים בהם החשיבה "מתקלקלת" ואז אנו נחשפים לתהום הפסיכוזה.

6

29/1/17

"המוח הלומד"

מלמידה חברתית ללמידה אישית.

המושג למידה עבר מהפיכה של ממש בשנים האחרונות. בהרצאה זו, נבין מושגים "חמים" בחקר המוח כגון: למידה חווייתית, למידה רגשית ואת העיקרון "תרבות מעצבת מוח". בהרצאה נכיר את המסלולים העצביים הקשורים ללמידה, ומהם מערכות הבקרה המוחיות העשויות לשפר את קצב, עומק ורוחב הלמידה.

7

12/2/17

הרגלי אכילה

על החשיבות שבתזונה המאוזנת כבר דובר רבות, בהרצאה זו, נעסוק בחשיבות חווית התזונה הנכונה ונכיר את מגוון החושים הקשורים בחוויית התזונה: הראיה, הטעם, הריח, והמישוש, נסביר על כל חוש ונבחן את התרומה שלו לחוויית התזונה. ההרצאה תאפשר שיפור ניכר בחוויית התזונה, כתנאי לתזונה מאוזנת ובריאה יותר.

8

19/2/17

"תפקודי קשב וריכוז בעולם תזזיתי"

בשנים האחרונות הפרעות הקשב והריכוז נפוצות ביותר. בהרצאה זו, נכיר לעומק את תפקודי הקשב והריכוז, נבין איך הם מתבטאים במוח, ונציג את ההבדל ביניהם. אז מה קורה לקשב ולריכוז בסביבה עשירת גירויים? ואיך המדיטציה קשורה לכל זה?

מ ו מ ל ץ

הרשמו ובואו

הנאתכם מובטחת