title
title
title
title
title
title
מומלץ לנכדים - האי של סבא

האי של סבא - בנג'י דיוויס

איך עונים לילד קטן על שאלות גדולות שגם לנו אין עליהן תשובות? במצבים כאלה, כשאנו עצמנו מבולבלים (ולרוב מנסים להסתיר את מבוכתנו מאחורי ערימות של מילים) תמיד אורבת הסכנה לבלבל את ילדינו עוד יותר ולהכניס אותם לחרדה.

ספר יפהפה לגיל הרך על הנושא הטעון מכל: מוות. לך תנסה לשכך את פחדיו של ילד קטן מפני המסתורין האפל, ואת העצב התהומי שהוא חש כשמישהו קרוב מסתלק לו לבלי שוב.

ספר שכולו מדבר בשפת הרגש, להבדיל משפת השכל, בתבונה וביופי וברגישות אין קץ – עם טקסט מועט ומדויק, על רקע איורים נפלאים, מלאי חיים וצבע ושמחה.

העלילה מתוארת בצורה ריאליסטית לגמרי, אבל מתרחשת כולה בדמיון, ושמא בחלום: ילד בא לבקר אצל סבא שלו, מחפש אותו בבית ומגיע בעקבותיו לעליית הגג שמעולם לא ביקר בה, משם יוצאים שניהם אל סיפונה של אונייה ענקית ומפליגים בין הגלים עד לאי טרופי קטן, מעין גן-עדן שבו מבלים שניהם זמן-מה ונהנים עד שיגעון, והילד מקווה שיישארו שם לנצח, אבל מבין לבסוף שרק סבא יישאר שם, וכי עליו לחזור הביתה בספינה לבדו.

ובסוף הספר יש סוכרייה מנחמת במיוחד, בלי מלים, וזה עובד כל כך טוב שגם המבוגר המספר מתנחם. ספר חובה בכל בית שיש בו ילדים בגיל הרך.


ניתן להזמין את הספרים בהנחה בספרייה האזורית, בהזמנה מרוכזת דרך גיל עוז.