title
title
title
title
title
title
מהנעשה בגיל עוז - הטיול ליוון

יצאנו נבחרת מכובדת מהעמק לטיול בצפון יוון בארגון "גיל עוז"  בחסות רואים עולם, למשך 11 יום.

הפינוק הראשוני על-ידי ורד רוס היה בעת נסיעתנו מהעמק לשדה התעופה בשעת לילה מאוחרת. ברכה מלווה בקופסת פירות יבשים להנעים את נסיעתנו. הליווי  והדאגה של וורד היתה לאורך כל הדרך, ועל כך תודתנו.  
בשדה התעופה חיכה לנו שמעון דיגה, המדריך האולטימטיבי מכפר רופין, יחד עם חברים  נוספים מחיפה. יחד התגבשנו לקבוצה אחידה,  באוירה נעימה וכיפית.

נחתנו באתונה, אחרי טיסה קצרה,  משם נסענו צפונה להרי יוון.

בדרך חלפנו על פני מקומות מופלאים. הטיול שולב בדרכי נוף מדהימים, אתרים היסטוריים  המשקפים את ההיסטוריה  המפוארת רבת השנים של יוון. מקומות אותנטיים המראים את אורח חייהם של העם היווני.

לא פסחנו על שום אתגר פיזי, עליות ומורדות , מדרגות ושבילים. טעמנו מהמאכלים האופייניים  של היוונים כמו: גירוש, יוגורט עם אחוז שומן ...סלט יווני, ציזיקי , שתיית ציפורו, אוזו ועוד...

נחשפנו לחיי הקהילה היהודית ביונינה ובסלוניקי, קהילה שכמעט הוכחדה  לגמרי.  בסלוניקי ציינו את ערב יום השואה  בטקס מסורתי כמקובל בישובינו.  ולמחרת היום בעת ביקור במוזיאון היהודי, בשעה 10:00  הושמעה צפירה של יום השואה.  אין לתאר את תחושותיהם של כל המבקרים ברגע זה.  אירוע מכונן שמתאר את הסמליות של העם היהודי בניכר.

את הטיול ליווה אותנו  נהג בשם יאניס, שהתגלה כנהג מושלם, שנסיעתו היתה בטוחה ונעימה.

 השילוב של מדריך מקצועי, בעל ידע נרחב בתחומים רבים,  אנושי  "מאנטאש"  שיודע להכיל ולחבר את כל חברי הקבוצה, עם קבוצה חברתית מקבלת, צוחקת   ומאותגרת  בכל  תוואי השטח, עם נוף גאוגרפי ואנושי של יוון עצמה, בשילוב מזג אויר  נוח לטיול, יצר חוויה נפלאה של טיול.

 

תודה מעומק הלב

 

מירי לבנה

רשפים

 

 לצפייה באלבום התמונות לחצו כאן