title
title
title
title
title
title
מהנעשה בגיל עוז - קורס קהילה דיגיטלית

קורס קהילה דיגיטלית

 

תוכנית "קהילות תומכות דיגיטליות ", הינה יוזמה של  משרד הרווחה-  השירות לשיקום בקהילה, ושל המשרד לשוויון חברתי- מטה ישראל דיגיטלית.  התוכנית מופעלת  על ידי עמותת מילבת.

התוכנית מהווה צעד נוסף בהפיכת ישראל למדינה דיגיטלית , והפיכת החברה לשוויונית וצודקת יותר ומהווה מהלך חשוב שיסייע לאנשים בעלי מוגבלויות להתחבר אל החברה ולהשתלב בה. התוכנית רותמת את שירותי הרווחה ומייחסת חשיבות עליונה בהנגשה מרבית של השירותים החברתיים לאזרחי ישראל

המיזם החדשני נועד לחבר את האנשים עם מוגבלויות לשירותי מחשוב מתקדמים, ובכך לפתוח ערוץ תקשורת מיידי בין האדם עם המוגבלות ובין חבריו לקהילה ומחוצה לה, אנשי הצוות המקצועי, מטפלי הקהילה וכמו גם עם המחלקה לשירותים חברתיים של במשרד הרווחה.
מהלך זה מהווה צעד נוסף בהרחבת סל השירותים המוצעים לבעלי המוגבלות וכפועל יוצא, הרחבת הנגישות, העצמאות ותחושת השייכות  של חברי הקהילה.

במסגרת התוכנית סופקו מחשבים לחברי הקהילה, נעשו התאמות טכנולוגיות שיאפשרו להם להפעיל את המחשב,  ומועבר  קורס אוריינות מורחב בשימושי המחשב .

עמותת מילבת מלווה את חברי הקהילה והצוות בתהליך הלמידה וכן, לאחר מכן, בתהליך ההטמעה.

 הקורס החל אצלנו בגיל עוז לפני שבועיים. משתתפים בו כ- 19 אנשים. הקורס בנוי מ- 14 מפגשים ובו מלמדות 2 מדריכות. המשתתפים קיבלו מחשבים ניידים בעלי מסך מגע. במסגרתו מלמדים בעיקר שימוש באינטרנט (מנועי חיפוש, רשתות חברתיות, שימוש בדוא"ל גם לגופים ממשלתיים וכד') ולהשתמש באתר הקהילה הדיגיטלית שנפתחה עבור הקורס, (להיות בקשר עם חברי הקהילה והצוות).


החברים מאד שמחים על ההזדמנות ללמוד להשתמש בכלי שעשוי להעשיר את עולמם ולייצר ערוצי תקשורת שונים ונגישים יותר עם העולם.

חלקם נרגשים מאד ועבורם זהו מפגש ראשוני עם המחשב במעטפת של לימוד צמוד ותמיכה גם מהבית.

ישנם גם כאלה שמשתמשים במחשב היטב, אך תמיד יש מקום ללמוד משהו חדש, והם שמחים למפגש השבועי עם חברים אחרים. לצאת קצת מהבית, לשתות קפה יחד, לשמוע ולהשמיע ולהיות פשוט בקשר...

 

 

הדס בסינה                                          דוד עסיס

עו"ס קהילה בקש"ר                             אב הקהילה

054-6754041                                   050-5241230