title
title
title
title
title
title
משתפים - דרורה הלוי

 

"רק מי שלוקח סיכון והולך רחוק,

מגלה עד כמה רחוק הוא יכול להגיע" אלברט איינשטיין

 

ביום שני כ' בשבט ה-5 לפברואר צפינו בסרט "שמעון המלך" באולם זיידן שבמרכז עידן.

תוצאת תמונה עבור שמעון המלך

 

נפגשנו עם שמעון – גיבור הסרט- צעיר עם תסמונת דאון החולם להיות   D.J , ועם יריב קרין, שהיה מנהל המכללה לכישורי חיים שבקיבוץ אשדות יעקב איחוד (לחצו כאן לצפייה באתר המכללה ) מכללה ששמה לה כמטרה לאפשר לסטודנטים הלומדים בה התפתחות אישית משמעותית, בחירה חופשית, יכולת פעילות באופן עצמאי ושילוב מיטבי בחברה. (מתוך אתר המכללה)

 

הסרט מלווה את שמעון ואת יריב המלווה אותו לאורך התהליך. יריב מדריך מתווך ומעודד, מאיר עבורו את הדרך ואת המהמורות שבפניהן הוא צריך להתמודד ולהתגבר, והכל ברגישות אין קץ, ובראייה מפוכחת, מבינה ומכבדת כל-כך.

  

חודש פברואר הוקדש בעמק המעיינות על ידי מחלקת התרבות במועצה, בראשותו של אלעד ערמון, להעלאת המודעות לאנשים עם צרכים מיוחדים ובני משפחותיהם. הקרנת הסרט היתה חלק מתוך מכלול הדברים שנעשו בנושא זה.

 

יצאנו מהסרט בתחושה שעלינו "לראות" את אותם האנשים עם המוגבלויות השונות, מוגבלויות המדגישות את היחס בינם לבין התייחסות החברה שלנו אליהם. הצפייה בסרט הביאה לתובנה, כי אנו מצווים לראות אותם, להתייחס אליהם, לנסות להבין מצוקות שבגוף ומצוקות שבנפש, לנסות ולהתחבר לרצונות ולרגשות שאינם מוכרים לנו.

עלינו להבין שגם הם רואים אותנו בדרכם שלהם, שהיא שונה מזו שלנו. וכמו ששמעון אומר בסרט: "זה קשה לרגילים, לקבל אנשים עם תסמונות..."

 

נשתדל למרות הקשיים, ליצור חיבורים בצורה מכובדת ומכבדת.

 

דרורה הלוי

שדה-נחום