title
title
title
title
title
title
מהנעשה בגיל עוז - 80 לעמק 70 למדינה

80 לעמק 70 למדינה

במסגרת שיתופי הפעולה בין העמותה ומחלקות המועצה, גם השנה קיימנו את סיורי התעדכנות מה חדש בעמק?

יצאנו בשני אוטובוסים לתור את המרחבים המתחדשים

בית ספר גלעד -  התקבלנו בחום עם קפה, עוגיות ועוגות מתוצרת התלמידים. בית ספר מיוחד במינו המהווה פתרון לנערים ונערות מרחבי הארץ, צוות מופלא העושה עבודה מסורה ומקצועית ומוביל את הנערים לדרך חדשה ומכין אותם ליציאה לחיים במרחב הפתוח. 

ביקור חווייתי בספריה - הספריה הפכה למקום תוסס, חי המהווה בית ליוזמות ופעילות מגוונת. היא ביתו של מרכז הצעירים, קם בה מרכז מישחוק ונערכים בה אירועי תרבות וחברה. חגיגה לעיניים וחגיגה בלב.

שער ירדן - צפינו בפליאה במיזם 'שער ירדן', ניכרת התקדמות גדולה בשטח בתשתיות, במבנים ובבניית  הגשר עצמו. פה, בשטחנו, לידנו קם אזור סחר חופשי משותף בין ישראל לירדן, וייתר את הצורך באשרות מעבר ודרכונים על מנת להיכנס לתחומו ולקדם בו פעילויות מסחר וכלכלה.

אזור התעסוקה המשותף הוא התגשמות חזון וחלום של אנשים רבים והוא פרויקט ששותפות בו מספר מדינות. המיזם צפוי  להביא עימו פריחה, שגשוג כלכלי וחברתי לשתי המדינות, לתושבים משני עברי נהר הירדן ולאזור כולו.

ספרינג וואלי במעוז חיים - בביתן הנעורים הוותיק של מעוז חיים קם מיזם טכנולוגי-חברתי הבא להצמיח הזדמנויות חדשות לתושבי העמק בתחומי הטכנולוגיה והשיווק הדיגיטלי. יוזמה משותפת של אילן שילוח בן העמק ממקאן תל אביב והמועצה האזורית. מייצרים פתרון כולל לשיווק דיגיטלי ברמה הגבוהה ביותר, אנחנו מוזמנים ליהנות מחוגים והכשרות מותאמים במקום.

חווה חקלאית "עדן" –

שולחן צבעוני ורענן חיכה לנו עם בואנו לחווה החקלאית במתחם "בית החוקר".

ירקות טריים בצבעים וצורות מעוררי רצון לביס, פרי גידול על ידי הילדים בחממות. השלימו את התמונה תמרים מתוקים ועשבי תה ארוזים כמתנה.

פירחית רבלין – הרוח החיה ומנהלת התכניות החינוכיות, ספרה את סיפורה המרתק של חווה חקלאית חינוכית בליבו של עמק המעיינות, תפקידה לשמור על הקשר של תושבי וילדי העמק אל האדמה,  פה לומדים על התהליך מזרע עד זרע, נוגעים ברגבים, שותלים, מעשבים ולומדים חקלאות מה היא .

תודה גדולה לכל העוסקים במלאכה, שאירחו אותנו, התפנו מעיסוקיהם, הסבירו לנו פנים, ספרו, הראו, שיתפו ועוררו גאוות יחידה, כמה נפלא לחיות בעמק המיוחד שלנו.

וליורם, ראש המועצה, המשך בדרכך המיוחדת לפעול, לדחוף, לקדם  ולהצמיח את העמק.

 

וכך כתבה דרורה הלוי משדה נחום:

 

ושוב הלל ושבח לצוות הנפלא של גיל עוז, שביחד עם המועצה האזורית שלנו, בראשותו של יורם קרין ואופירה הדוברת, הסבו לנו כל כך הרבה נחת וגאווה.

 

ביום חמישי ט"ז בשבט ה- 1 בפברואר סיירנו ברחבי העמק היפה שלנו והתוודענו לחידושים והפתעות – מקומות יפים ומעניינים שעוררו בנו השתאות וחיממו את הלב בתחושת גאווה אמיתית.

בקרנו ב"בית-ספר גלעד" – בית ספר ייחודי בחמדיה, לתלמידים עם צרכים מיוחדים, בספריה האזורית המהווה גם מרכז צעירים ומרכז משחוק, בספרינג ואלי – מרכז חדש לשיווק דיגיטלי במעוז חיים, בשער הירדן – תצפית לאזור התעשייה והתעסוקה המשותף לישראל ולירדן – כאן נעתקו המילים מפינו – ואנו הוותיקים ידועים כדברנים !

וב"חוות-עדן" – חווה חינוכית חקלאית העונה גם לתלמידים עם צרכים מיוחדים ונותנת את הלב !

איזה יופי!!! רעיונות יפים ומעניינים שמיושמים בדרך מקורית משמעותית ומאוד חווייתית.

 

על סיור מוקפד, על תשומת לב לכל פרט, על דאגה ועל רצון לשמח ולעניין, תודה ענקית למארגנים – צוות גיל עוז- אורנה, רויטל, ורד ואמירה, והמועצה האיזורית.

 

בשם וותיקי העמק

 

 

לצפייה באלבום התמונות שצילמה מינה רונן מחמדיה לחצו כאן


 

 

ורד רוס 

קידום השירות וייזום פרויקטים 

גיל עוזעמק המעיינות

050-8878881