title
title
title
title
title
title
מהנעשה בגיל עוז - בית גיל עוז כמקום הכשרה מעשית

בית גיל עוז כמקום הכשרה מקצועית

 

בית גיל עוז מספק לוותיקי העמק מקום התכנסות ליצירה, העשרה חברה ותעסוקה. החברים מבלים את יומם בטוב ובמגוון פעילויות ותעסוקות.

 

פן נוסף בחיי הבית הינו הגעת סטודנטים, מתחומים שונים – עבודה סוציאלית וריפוי בעיסוק, המגיעים אלינו כמקום להכשרה מעשית והעמקת הידע המקצועי.

 

כזו הינה דנה, תושבת רמת-צבי, אשר החלה לפני כחודש את הכשרתה המעשית דרך החוג לריפוי בעיסוק שבאוניברסיטת חיפה.

הקורס אותו היא לומדת וכחלק ממנו מבצעת את למידתה נקרא: "אדם-עיסוק-סביבה". מטרת הקורס הינה להכיר אנשים המתמודדים עם מגבלות וקשיים, ללמוד על תפקודם בחיי היומיום במסגרות שונות בקהילה ולחקור את המבנה הארגוני של המסגרות מספקות השירות מנקודת המבט של הריפוי בעיסוק מתמקדת הלמידה בקשרי הגומלין שבין בני האדם, העיסוקים שלהם וסביבות חייהם.

 

דנה בעלת תחומי ידע רבים עוסקת בין השאר בהנחיית קבוצות הורים ועוד. במפגשי ההדרכה דנה הציעה לחשוף את החברים לשיטת מיינדפולנס, שיטה אותה למדה ומיישמת.

 

מיינדפולנס הינו תרגול מנטאלי הניצב בחזית המחקר המדעי בשנים האחרונות, נבדק קלינית בלמעלה מ-4000 מחקרים ונמצא מועיל במגוון רחב של התמודדויות פיסיות ופסיכולוגיות. תרגול מיינדפולנס מביא לרמות גבוהות יותר של בריאות, חוסן נפשי, שלווה ואושר. המרכז למיינדפולנס הינו מיזם חברתי המציע פעילויות מבוססות מיינדפולנס למבוגרים וילדים, בשילוב פרקטיקות טיפוליות, אמנות ותנועה.

 

הבוקר נערכה שיחת חשיפה לנושא, כולל התנסות קלה והחברים הביעו ענין ומחשבה.

  


גדי ליאון

מומחה שיקומי