title
title
title
title
title
title
מהנעשה בגיל עוז - ילדי פותחים עתיד וילדי מתנ"ס ירדנה בית יוסף

ילדי "פותחים עתיד" מעמק המעיינות וממתנ"ס ירדנה ובית יוסף

פותחים אור בבית גיל עוז

 

ביום שלישי, נר שביעי של חנוכה, התכנסו ובאו כשלושים ילדים ממיזם "פותחים עתיד"  עם אנשי צוותם וכן ילדי מתנ"ס ירדנה בית יוסף לבית גיל עוז.

"פותחים עתיד" הינה תכנית ייחודית ומובנית הפועלת בהיקף כלל ארצי וסוחפת ילדים, נערים, משפחות וקהילות להגשמת חזון של שינוי חברתי. חזונה של "פותחים עתיד" הוא להעניק לכל ילד ומשפחה בפריפריה הגיאוגרפית של מדינת ישראל את הביטחון, ההזדמנויות והכלים להצליח על ידי מימוש הפוטנציאל הייחודי הטמון בהם.

 "פותחים עתיד" היא מודל חדשני וייחודי לעבודה אישית עם ילדים באופן מקיף ולאורך זמן, תוך דגש על הנגשת השירותים הקיימים בישוב לילדים שזקוקים להם.
מטרת התוכנית לסייע לילדים ולבני נוער לממש את הפוטנציאל הייחודי שלהם, תוך פיתוח תחושת הביטחון העצמי, כישורים חברתיים ולימודיים (לקראת מבחני הבגרות) ופיתוח נקודות החוזק האישיות והייחודיות לכל אחד.

התוכנית פועלת בבית שאן ועמק המעיינות מאז 2010.

 פתחנו את המפגש מרובה המשתתפים בסבב היכרות בין הילדים וחברי בית גיל עוז, סביב השולחנות, לאחר שענבר וייס-לשם, עו"ס הבית סיפרה לילדים על פעילות מרכז-יום.


השיחה קלחה וסבים וסבתות מצאו לפתע את הנין שלהם בקרב הבאים. העיניים ברקו והשמחה גאתה.


המשכנו במשחק בינגו אותה הנחתה מעיין פלדמן מצוות התכנית בחן רב וההשתתפות היתה ערה.


עברנו להדלקת נרות, שני ילדים עם דב לבנה מחברי בית גיל עוז, ולשירת "מעוז צור" הצטרפו בנגינה, פיטר פרידמן על הקלידים ונתן קולקר מעין הנצי"ב במפוחית הפה שלו.


שרנו יחדיו משירי החנוכה, אכלנו סופגניות ושתינו יחדיו ונפרדנו בברכת בוקר שמח וחג אורים לכולם.

 


תודה לילדים ולצוות התכנית על בוקר משמח ומלא אורה.

 

גדי ליאון

מומחה שיקומי