title
title
title
title
title
title
מהעת הזו - לקראת חג הסוכות

שלום רב קוראנו היקרים

 

בין יום הכיפורים לסוכות, בין הסליחה לשמחה.

בין חשבון הנפש על העבר, לבין בניית העתיד.

 

מה נחוץ לנו? איזו תכונה?

איך ממריאים למעלה מחיבוטי הנפש על טעויות העבר

לעשייה ותיקון בהווה ובעתיד?

 

נ ח י ש ו ת  -  זו התכונה.

צילום: דובר צה"ל

"כשהיה בכיתה ב' הוריו התגרשו. הוא הידרדר במהרה לאלימות והפך אותה לדרך חיים. ואז, רגע לפני שחייו נהרסים, סרן אשר מולה מארמון הנציב התעשת והחליט לקחת את עצמו בידיים, הוא השלים לימודים, נלחם להתגייס והיום הוא מפקד על חיילים שהגיעו מעבר דומה לזה שהיה לו.

הנער הצעיר תפס את עצמו בידיים, החל להשלים בגרויות ושאף להתגייס. "אמרתי לעצמי, די עם האלימות והתחלתי לעבוד בבקרים בקפיטריה במשרד ממשלתי ובערבים השלמתי 12 שנות לימוד ובגרויות. זאת היתה השגרה החדשה שלי, כשתוך כדי כך קצינת המבחן לוקחת אותי לבדיקות שתן לעתים תכופות".

בצבא ראו את התהליך שמולה עבר והודיעו לו שאם ימשיך בדרך זו שנה שלמה יהיו מוכנים לשקול לגייס אותו.

מולה התגייס לחיל תותחנים והפך מצטיין טירונות. בגלל העבר הטעון והנתונים הנמוכים בתיק האישי שלו הוא נאלץ להילחם כדי להתקבל לקורס קצינים. לאחר מכן, כקצין בתותחנים, הוא הוכרז חייל מצטיין וקיבל את התואר מידי נשיא המדינה דאז שמעון פרס. המעגל נסגר.

זה לא היה האתגר האחרון שלו. כבר בטירונות אמר מולה למג"ד שהוא רוצה לפקד בבסיס חוות השומר על חיילים מאוכלוסיות מיוחדות כמוהו ולהפוך אותם ללוחמים. "ראיתי בהם את עצמי בתקופת התיכון", הוא מסביר.

"בניתי תוכנית עם ערכים של רעות ואהבת המולדת, כזו שתבהיר היטב גם מה המשמעות של להיות לוחם. הרבה פרשו, אבל נשארתי עם 35 חיילים בעלי מוטיבציה שהלכו אחריי. עשינו יחד את סובב כנרת, כדי לנקות את השטח מבקבוקי וודקה וסיגריות. הלכנו לבית תמחוי לעזור לנזקקים, עשינו הכל חוץ מלירות בנשק, כדי שאחר כך הידע והערכים שצברו יהפכו אותם לחיילים טובים". רק בסוף הקורס הוא חשף בפני חניכיו את סיפורו האישי. "מהנקודה שבה הייתי אפשר רק לעלות", אמר."

לקריאת הכתבה במלואה במרשתת לחצו כאן


 

ולוואי ונמצא אותה!

 

חג סוכות שמח

ושבת שלום

 

גדי ליאון

העורך