title
title
title
title
title
title
מהנעשה בגיל עוז - יום ירושלים בבית גיל עוז

יום ירושלים בבית גיל עוז

 

ביום שלישי אחר-הצהרים, כ"ז באייר, בערבו של יום, התכנסנו  חברי בית גיל עוז באווירה חגיגית לציין את יום ירושלים ולחגוג את חמישים שנות איחוד העיר.

פתחנו את המפגש בקפה ומאפה ושירי ירושלים ברקע שרוממו לכולנו מיד את מצב הרוח.

התפזרנו לחדרי הפעילות השונים שבכולם הכוכבת הייתה ירושלים.

אצל פיטר (שהתלונן שאי אפשר להכניס לשעה ולא גם ליום שלם שירים ומנגינות שנכתבו ב- 3000 שנים) שמעו יצירות ושירים שנכתבו בהשראת ועל ירושלים.

בכיתת האומנות  בהנחיית מיקי עבדו עם חמרן ויצרו  "ירושלים של נחושת ושל אור" . כל אחד קיבל פיסה אחת ויצר בה את "ירושלים שלו" ואחר-כך כל החתיכות חוברו יחדיו ויצרו עיר הדורה ורבת אור. תוך כדי תהליך היצירה החברים שיתפו בחוויות על טיולים, זכרונות והמשמעות האישית של ירושלים שלהם.

בכיתה עם ענבר צפו במצגת מיוחדת במינה שהביאה תמונות יחודיות של הצלם ג'ון פיליפס אשר תיעד את הקרבות וכניעת הרובע היהודי במלחמת השחרור, וחזר לאחר עשרים ושבע שנים לירושלים ואיתר כ- 67 מהאנשים ושמע מהם את סיפורם על התמונה שצילמם בעבר. שמענו סיפור מרגש שכתב בן קיבוץ שלוחות אודות אביו שהיה ממשחררי הכותל  ( תוכלו לקוראו במדור משתפים בגליון זה).


לאחר מכן התכנסנו שוב בלובי לשירה בצוותא משירי ירושלים בניצוחו המסור והאוהב של פיטר פרידמן וקינחנו בארוחת ערב חמה ומפנקת.

 

מזל טוב לירושלים ליום חגה.

 

 

ענבר וייס-לשם

עו"ס בית גיל עוז